Kaliskie siatkarki wygrywają w Warszawie!

2018-04-08 11:59:00 red za pzps.pl

Podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza wygrały z Wisłą Warszawa (do tego momentu niepokonaną od 22 spotkań) w pierwszym meczu finału I ligi. Tym bardziej imponujące jest to zwycięstwo, ponieważ nasze zawodniczki nie straciły ani jednego seta na terenie rywala wygrywając 0:3 (23:25, 15:25, 23:25). Najbardziej wartością zawodniczką spotkania została przyjmująca MKS-u Natalia Sroka. W niedzielę odbędzie się drugie spotkanie tych zespołów w stolicy. Początek meczu od godz. 19.00.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Obie drużyny od początku sezonu zdecydowanie dominowały w I lidze. Wisła wygrała rywalizację w fazie zasadniczej, a Energa MKS zajęła drugą lokatę. W sezonie zasadniczym kaliszanki pokonały wiślaczki 3:0, a na wyjeździe uległy 1:3.

W pierwszym secie sobotniego spotkania wyrównana walka trwała do stanu 11:11. Potem minimalną przewagę uzyskał zespół Energii MKS Kalisz. Gospodynie spotkania przegrywały 16:19, ale odrobiły straty. Jednak w końcówce kaliszanki były minimalnie lepsze. Ostatni punkt zdobyła Kinga Dybek. W drugiej partii z każdą akcją zespół Energi MKS Kalisz powiększał przewagę. Po zagrywce Natalii Sroki było 6:2. Znakomicie na środku prezentowała się Ivana Isailović. Była zawodniczka Wisły kończyła mnóstwo ataków. Energa MKS pewnie zwyciężyła, a w trzecim secie lepsza była w końcówce po wyrównanej grze.

W rywalizacji do trzech zwycięstw kaliszanki prowadzą 1-0.

Wisła Warszawa – Energa MKS Kalisz 0:3 (23:25, 15:25, 23:25)

Wisła Warszawa: Wellna, Mróz, Ciaszkiewicz-Lach, Połeć, Nadziałek, Sobczak oraz Saad (l), Nowgorodczenko, Djurić, Jurczyk, Marcyniuk

Energa MKS Kalisz: Kucharska, Dybek, Janicka, Łukasiewicz, Sroka, Isailović oraz Bulbak (l), Andrzejczak, Raczyńska, Widera