Kaliskie wioślarki w Berlinie

2018-05-22 10:00:00 KTW Kalisz

W dniach 18-20.05.2018 r. zawodniczki Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego brały udział w Wiosennych Regatach Wioślarskich na przepięknym torze na jeziorze Kalk – 64. w Berlinie, w których uczestniczyło około 50 klubów niemieckich.

Nasze zawodniczki w swoich kategoriach spisały się doskonale. W sobotę pierwsze miejsce zajęła kaliska osada dwójek podwójnych juniorek młodszych (2xKJM) w składzie Aleksandra Urbaniak i Weronika Ludwiczak. Na najwyższym podium stanęła też Wiktoria Aleksandrowicz, która zwyciężyła w konkurencji jedynek juniorek (1x KJ). Jako czwarte w kategorii dwójek podwójnych juniorek (2xKJ) przypłynęły Ewelina Janiak i Julia Raszewska. W niedzielnych wyścigach w kategorii jedynek juniorek ponownie zwyciężyła Wiktoria Aleksandrowicz. Wyścig dwójek podwójnych juniorek wygrały Ewelina Janiak i Julia Raszewska. Juniorki młodsze Aleksandra Urbaniak i Weronika Ludwiczak przypłynęły na trzecim miejscu.

Wyjazd na regaty odbył się w ramach współpracy KTW Kalisz z klubem wioślarskim z Rudersdorfer Ruderverein Kalkberge e.V. Berlin i był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Wydziału Kultury Sportu i Turystyki UM Kalisz. Opiekunem zawodniczek był trener Paweł Rakowski, a Zarząd KTW reprezentował Sekretarz dh. Paweł Bruź.