Każde dziecko chce mieć w szkole równe szanse oraz mieć możliwość nauki i rozwijania swoich pasji. Niestety nie każdych rodziców stać na zakup wszystkich niezbędnych przyborów do szkoły. W ramach akcji Tornister Pełen Uśmiechu możemy im zafundować niezbędne pomoce naukowe.

Article tnimg1253
fot. www.kalisz.caritas.pl

Przez 9 lat Caritas w Polsce przekazał dzieciom z ubogich rodzin 150 tys. szkolnych wyprawek. Niebawem ruszy nowy rok szkolny, to czas na zakup zeszytów, książek, piórników i wyprawek szkolnych. W szkole każdy uczeń powinien mieć takie same szanse na naukę i rozwój, dlatego nie pozwólmy, by ci ubożsi mieli gorszy start.

Wzorem lat ubiegłych, także i w tym roku, Caritas Diecezji Kaliskiej bierze udział w tej ogólnopolskiej akcji Tornister Pełen Uśmiechu. - Gorąco zachęcamy Wspólnoty Parafialne do włączenia się w akcję „Tornister pełen uśmiechów”, która pomoże dzieciom z potrzebujących pomocy rodzin ,radośnie rozpocząć rok szkolny. Warto dodać, że w ubiegłych latach, akcja okazała się sporym sukcesem. Artykuły szkolne zebrane w Parafii będą przekazane dzieciom za pośrednictwem Parafialnego Zespołu Charytatywnego – mówią przedstawiciele Caritasu w Kaliszu.

Każdy z nas może wziąć udział w akcji Caritasu Tornister Pełen Uśmiechu i zadbać o wyprawkę szkolną dla uczniów z ubogich rodzin. Można to zrobić na 4 sposoby.

1. Samodzielnie przygotowując wyprawkę dla dziecka. Można pobrać plecak z caritas i uzupełnić go w przybory szkolne. Mogą to być: piórniki, długopisy, zestawy linijek, kredki, flamastry, farby, plastelinę, zeszyty itp. Po wypełnieniu plecaka w/w artykułami, należy przynieść go ponownie do caritas.

2. Przybory szkolne można również przekazywać do Centrali Caritas, przy ul. Prostej 1A w Kaliszu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00.

3. Dokonując wpłaty na Caritas – nr konta 15 1050 1201 1000 0022 7106 5233 z dopiskiem: „Tornister pełen uśmiechów”.

4. Wyślij SMS o treści “TORNISTER” pod numer 72052 (2,46 z VAT).

Akcja potrwa do 15 września. W tym roku włączają się do niej również kaliskie media. Tornistry dla potrzebujących przekaże portal Calisia.pl jak również Radio Merkury.

Celem akcji jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów przez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie kilkudziesięciu tysięcy wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży w Polsce lub zakup i przekazanie gotowych wyprawek szkolnych. W parafiach w całej Polsce tornistry zakupione przez Caritas są wypełniane według potrzeb przez osoby chcące wspomóc dzieci z ubogich rodzin. Poza tym do specjalnych koszy wystawionych w parafiach będzie można wkładać podstawowe artykuły szkolne, które znajdą się później w wyprawkach przygotowanych przez wolontariuszy Caritas.

Zobacz także
Thumb article 17160351 1854880641443309 443253886 n
W niedzielę Droga Krzyżowa ulicami Kalisza
Thumb czo o
Leszek Możdżer „Kalisz to miasto fortepianmistrzów”
Thumb baner calisiapl forum kobiet volvocarkalisz hotel kristoff
#2marzec - spędź ten dzień z Dorotą Welmann w Ho...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb logo
Msm icon 30
Helen Doron English. Jak szybko i skutecznie Twoje Dziecko może nauczyć się j...
Thumb att00250
Msm icon 30
Hotel Kristoff
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
więcej»
Bico australia 20131216 146n120