Kalisz pokazał, że ma gest i jest bardo hojny. Całe miasto zaangażowało się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Hali Arena kaliszanie ostro licytowali i podbijali ceny. Spacer z prezydentem został sprzedany za 3,5 tys. zł! Furorę robiły też ogromne pluszowe misie, które przekraczały 2 tys. zł! Czy w tym roku padnie rekord?

Article dsc 8620
Zdjęcia: Błażej Krawczyk, Roksana Kubicka

14 stycznia Kalisz żył Orkiestrą. Tłumy dorosłych i młodzieży przyszły do Hali Arena, gdzie dobrze się bawiły, ale też licytowały. Od rana można było już na ulicach, przy sklepach i galeriach spotkać wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami. W sumie 630 ochotników zbierało pieniądze dla WOŚP. W mroźny dzień zadbała o nich m. in. Cafe.Calisia.pl, która zapewniła ciepłą herbatę oraz barszczyk.

W wielki finał zaangażowały się szkoły, służby mundurowe, firmy, salony, przedsiębiorcy, partie polityczne, władze miasta, sportowcy i wielu darczyńców, którzy przekazali ciekawe przedmioty na licytacje, ale też wysoko licytowali. Vouchery, odzież, usługi fryzjerskie i kosmetyczne, ogromne pluszowe misie, obrazy, rękawica bokserska Adama Balskiego, spacer z prezydentem i wiele innych przedmiotów oraz usług można było zdobyć wspierając jednocześnie to charytatywne wydarzenie.

W zimne niedzielne popołudnie atmosferę w Hali Arena rozgrzewały zespoły muzyczne oraz tancerze. Na scenie wystąpili Szkoła artystyczna Talent Studio, The Flash, Fabryka Tańca Różańscy, Adam Stańczyk, Sieraszewski Dance Studio, KASA a gwiazdą wieczoru był zespół Red Lips.

O 20:00 tradycyjnie wysłane zostało Światełko do Nieba, które rozbłysło na Polach Marsowych.

Kilkunastu biegaczy oraz cyklistów mimo mrozu postanowiło spędzić niedzielę aktywnie a jednocześnie wspomóc finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wyruszyli o 10:00 spod kaliskiego Teatru w ramach sztafety Światełko do Nieba. Ochotnicy zebrali się przed Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego, gdzie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia, a następnie ruszyli w 1,5-kilometrową trasę po Parku Miejskim.

W zbiórkach zamkniętych wzięło udział 36 szkół z powiatu kaliskiego, 6 szkół z Kalisza i Szkół Podstawowa w Błaszkach. Zebrane pieniądze w symbolicznym czeku zawiozła do Warszawy ekipa 11 cyklistów, która ruszyła sprzed Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Sztab WOŚP przy Starostwie Powiatowym w Kaliszu zebrał w tym reku rekordową kwotę 35 tys. zł.

Kaliską delegację mogliśmy oglądać wczoraj wieczorem w studio WOŚP w TVN!

Zobacz także
Thumb boks
Forma w górę
Thumb article p1150752
Smog w Kaliszu. Normy przekroczone kilkanaście r...
Thumb 315 204015
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb szyld 320x110 krzywe page 001  1
Msm icon 30
Bu’a Caffe Pieczywo i Pyszności
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb 422176 271829882929891 753863972 n
Msm icon 30
EURO KEBAB
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
więcej»
Bico australia 20131216 146n120