Kasia w blasku złota. Dwa krążki w Belgradzie.

2017-06-26 11:45:00 Karina Zachara

Kapitalnie spisała się podczas rozegranych w Belgradzie Młodzieżowych Mistrzostw Europy w sprincie kajakowym Katarzyna Kołodziejczyk. Debiutująca w imprezie zawodniczka KTW Kalisz wywalczyła dwa złote medale!

W stolicy Serbii nasza młoda i utalentowana kajakarka startowała wraz z koleżankami z polskiej reprezentacji w dwóch konkurencjach – K2 i K4 na dystansie 500 metrów. Oba biegi wykonane zostały po mistrzowsku, tak więc Kasia Kołodziejczyk, dla której start w Belgradzie był debiutem w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w kategorii do 23 lat, wraca do Kalisza z dwoma krążkami w kolorze złota.

Rywalizację na torze regatowym w Belgradzie kaliszanka rozpoczęła już w czwartek, wygrywając w parze z Justyną Iskrzycką, zawodniczką AZS AWF Katowice, eliminacyjny wyścig dwójek. Fantastyczną dyspozycję Polki potwierdziły w niedzielnym finale. Start po medal ukończyły z najlepszym czasem 1:46.848. Drugie na mecie, gorsze o ponad sekundę, zameldowały się Węgierki, a wkrótce po nich Dunki.

Równie udanie, zawodniczka KTW Kalisz zakończyła swój udział w finałowym wyścigu czwórek, w którym popłynęła z Dominiką Włodarczyk, Pauliną Paszek i Anną Puławską. Tym razem obyło się bez eliminacji, bo do rywalizacji zgłosiło się osiem ekip. Trener kadry U-23 Macieja Juhnke, mógł być dumny ze swoich podopiecznych, które czasem 1:34.016 zapewniły sobie pierwsze miejsce na podium. Kolejne lokaty zajęły osady z Węgier i Rosji.

Poza zawodnikami do lat 23, w mistrzostwach Europy rywalizowali też juniorzy. Polscy kadrowicze wywalczyli w sumie 12 medali, w tym trzy złote.