Kinga Grabowska znów z medalem. Tym razem srebro w przełajach!

2017-03-06 10:15:00 Karina Zachara

Kolejny medal do swojej bogatej już kolekcji dołożyła Kinga Grabowska. Zawodniczka UKS 9 Kalisz wywalczyła srebro podczas Mistrzostw Polski w biegach przełajowych LZS.

Na rozgrywane w iście wiosennej aurze zawody zjechała do Szwajcarii Żerkowskiej cała krajowa czołówka w tej dyscyplinie. Konkurencja była silna, tym bardziej cieszy więc forma, jaką na tle utytułowanych rywalek zaprezentowała kaliska lekkoatletka. W biegu w kategorii U20 na dystansie 2 km Kinga została wicemistrzynią Polski, przegrywając jedynie z Łucją Wiktorowicz z Pegaza Opoczno, reprezentantką kraju na Mistrzostwach Europy w biegach przełajowych we Włoszech.

- Po raz kolejny Kinga potwierdziła swój potencjał. Po zdobytym niedawno brązowym medalu Halowych Mistrzostw Polski w biegu na 800 m, do swojej bogatej kolekcji dołożyła kolejny krążek. Jestem bardzo zadowolony z jej startu. Pokonała trzecią na mecie, Annę Wiktorczyk z Pomorza Stargard Szczeciński, reprezentantkę kraju, złotą medalistkę Mistrzostw Polski w biegu na 5 km i srebrną na 3 km – mówi trener Waldemar Olszyna.

Miasto Kalisz reprezentowali w mistrzostwach także zawodnicy UKS 12 Kalisz. Najlepiej z tej grupy zaprezentował się Wiktor Wachowski, który w biegu na 3 km w kategorii U18 zajął VII miejsce. W najliczniej obsadzonym biegu, w kategorii młodziczek na dystansie 1500 m Nikola Kasprzycka zajęła X miejsce, Weronika Tomaszewska XVI, a Martyna Kurzajczyk XVII.

Z kolei w kategorii U18, w biegu na 2 km Iwona Tomczak zajęła X miejsce, a w kategorii dzieci starszych na dystansie 1 km dziewiąty był Mateusz Bielak.

Dla juniorów sobotni start był ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się za tydzień w Jeleniej Górze. Młodziczki natomiast rywalizować będą 18 marca w Poznaniu, podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

Tekst: Karina Zachara, fot. Waldemar Olszyna