KKS wygrywa pierwszy zimowy sparing

2017-01-23 09:50:00 red za kkskalisz.pl

Od zwycięstwa 4:3 z LKS-em Gołuchów rozpoczęli cykl sparingów kaliscy piłkarze. Gole dla podopiecznych Piotra Morawskiego zdobywali Błażej Ciesielski (2), Konrad Chojnacki oraz zawodnik testowany przez sztab szkoleniowy.

Pierwsze trafienie na świetnie przygotowanej nawierzchni w Nowych Skalmierzycach padło już w czwartej minucie. Na przerwę to jednak liderzy okręgówki schodzili prowadząc. Najpierw do remisu mocnym strzałem doprowadził Mateusz Szkudlarski, natomiast chwilę później nieporozumienie bramkarza z szeregami obronnymi wykorzystał Łukasz Pietrzak.

Kakaesiacy straty zaczęli odrabiać już na początku drugiej odsłony, kiedy tym razem błąd bramkarza LKS-u wykorzystał Konrad Chojnacki. Kiedy wydawało się, że kolejne trafienia kakaesiaków są kwestią czasu indywidualną akcją popisał się wychowanek KKS-u – Michał Laluk, który nie dał szans na skuteczną obronę Jędrzejowi Dorynkowi.

Ostatnie zdanie należało jednak do naszych piłkarzy, a konkretniej do Błażeja Ciesielskiego, który dwukrotnie znalazł sposób na pokonanie golkipera z Gołuchowa.

Kolejny sparing kaliszanie rozegrają już w najbliższą sobotę w Jarocinie – z miejscową Jarotą, która występuje w tej samej grupie drugoligowych rozrywek, co KKS.

Sparing, 21.01.2017, godz. 11:00
KKS Kalisz – LKS Gołuchów 4:3 (1:2)
1:0 Damian Czech 4. min, 1:1 Mateusz Szkudlarski 39. min, 1:2 Łukasz Pietrzak 43. min, 2:2 Konrad Chojnacki 53. min, 2:3 Michał Laluk 59. min, 3:3 Błażej Ciesielski 63. min, 4:3 Błażej Ciesielski 70. min

KKS Kalisz (I połowa): Zawodnik testowany – Damian Czech, Michał Grzesiek, Marcin Lis, Łukasz Grabowski, zawodnik testowany, Jakub Budrowski, Ivelin Kostov, Stayko Stoychev, zawodnik testowany, Szymon Pacholski

KKS Kalisz (II połowa): Jędrzej Dorynek – Dominik Domagalski, zawodnik testowany (70. Stayko Stoychev), Mateusz Gawlik, Damian Matczak, Marcin Tomaszewski, Jakub Kania, Jakub Machlański, Konrad Chojnacki, Błażej Ciesielski, zawodnik testowany (70. Adam Święcicki).

LKS Gołuchów: Kamil Melka – Jakub Kościelniak, Artur Brzuśkiewicz, Grzegorz Kuś, Michał Marciszak, Łukasz Pietrzak, Krzysztof Banasiak, Krystian Robak, Mateusz Szkudlarski, Krystian Benuszak, Paweł Stempień oraz Maciej Marcinkowski, Kacper Olszyna, Michał Laluk, Przemysław Skibiszewski, Patryk Zacharczuk, Damian Adamski.