KKS zdobył Świecie. Duet Żegleń – Tunkiewicz znowu w akcji.

2017-10-09 20:00:00 Karina Zachara

Z wyjazdowych meczów do Świecia piłkarze trzecioligowego KKS-u Kalisz zawsze wracali na tarczy. W minioną sobotę w końcu zdjęli tę klątwę, pokonując miejscową Wdę 2:0. Bohaterami spotkania, podobnie jak przed tygodniem w starciu z Górnikiem Konin, byli Łukasz Żegleń i Robert Tunkiewicz.

Bilans dotychczasowych, trzecioligowych konfrontacji obu zespołów nie wyglądał dla kaliszan korzystnie. Każdy z wyjazdowych meczów kończyliporażką. W sezonie 2015/2016 przegrali 1:3, w kolejnym 1:4. Sposób na odwrócenie tych niekorzystnych statystyk znaleźli w minioną sobotę, przywożąc do Kalisza komplet punktów. Dla podopiecznych Piotra Morawskiego był to zarazem czwarty z rzędu mecz, w którym zachowali czyste konto.

Pierwszy cios kaliszanie zadali rywalom już w 8.minucie spotkania.
To właśnie wtedy z rzutu rożnego dograł piłkę Robert Tunkiewicz, a nadarzającą się okazję doskonale wykorzystał znajdujący się na linii pola bramkowego Łukasz Żegleń, który pięknym strzałem z półprzewrotki pewnie umieścił piłkę tuż pod poprzeczką.

Postać Tunkiewicza na pewno gospodarze zapamiętają na długo, bo dziesięć minut później ponownie dał on o sobie znać, tym razem osobiście wpisując się na listę strzelców. Gol, którego zdobył bezapelacyjnie zasłużył – podobnie jak i ten Łukasza Żeglenia – na miano stadiony świata. Przebiegając z piłką połowę boiskapomocnik KKS-u minął po drodze pięciu próbujących go powstrzymać zawodników Wdy, po czym pewnym strzałem z ostrego kąta przelobował wychodzącego z bramki Daniela Semraua.

Przed szansą na zdobycie kontaktowego gola zespół ze Świecia stanął tuż przed przerwą, ale rzutu karnego nie wykorzystał Bartosz Czerwiński, strzelając nad poprzeczką.

Sobotnia wygrana wywindowała KKS na czwarte miejsce w tabeli grupy 2 trzeciej ligi. Do zajmującego fotel lidera Świtu Szczecin niebiesko-biało-zieloni tracą sześć punktów. W następnej kolejce rywalem kaliszan będzie Centra Ostrów Wielkopolski. Mecz już w najbliższą sobotę, o godz. 15.00 na stadionie przy Wale Matejki. Wcześniej jednak, bo w środę 11 października czeka kaliszan spotkanie 1/8 Okręgowego Pucharu Polski, w którym podobnie jak przed rokiem zmierzą się z zespołem KS Opatówek. Początek meczu o godz.16.00 na boisku przy ul. Ogrodowej w Opatówku.