Kolejna przegrana z Opolem. O 7. miejsce powalczą z Węgrowem

2017-03-26 14:00:00 Karina Zachara

Siatkarki Calisii przegrały drugi mecz z AZS Politechniki Opolskiej i tym samym straciły szansę na walkę o piątą lokatę w I lidze kobiet. Ich rywalkami w starciu o miejsce 7. będzie zespół Nike Węgrów.

Chcąc na koniec ligowego sezonu powalczyć o wysokie piąte miejsce kaliszanki, po ubiegłotygodniowej porażce u siebie, musiały wygrać rewanżowe spotkanie w Opolu. Po zaciętym i bardzo wyrównanym meczu w Kaliszu, a także biorąc pod uwagę przebieg i wyniki spotkań obu zespołów w fazie zasadniczej również kończące się tie-breakami, należało się spodziewać, że i ten kolejny przyniesie sporo emocji i ambitnej walki z obu stron. I tak też w istocie było.

Piątkowa rywalizacja trwała prawie dwie godziny, a kibice mieli na co popatrzeć. Obie ekipy dały popis spektakularnych akcji, trzymających w napięciu do ostatnich momentów każdego seta, a trzeba zaznaczyć, że losy każdego rozstrzygały się dopiero w końcówce.

Pierwsza odsłona spotkania należała do opolanek, które wygrały do 21. W kolejnej górą były podopieczne Daniela Przybylskiego. Wprawdzie gospodynie prowadziły już 22:19, ale kaliszanki zdołały odrobić straty i ostatecznie, dzięki świetnej – po raz kolejny – postawie swojej kapitan Hanny Łukasiewicz, wygrały na przewagi 25:27. Niemal identyczny scenariusz miał trzeci set. Zawodniczki z Opola prowadziły już 19:15, ale przyjezdne znów wyrównały (23:23) i kiedy już wydawało się, że będziemy świadkami powtórki z drugiej partii spotkania AZS zwarł szeregi i wygrał 28:26. W kolejnej, i jak się okazało ostatniej odsłonie meczu, zespół z Opola wyraźnie nabrał pewności. Dzięki świetnie spisującej się w ataku Marcie Dudzie, odjechał na pięć „oczek” ostatecznie wygrywając seta do 19. i całe spotkanie 3:1.

Przegrana w Opolu zamknęła siatkarkom Calisii drogę do piątego miejsca w pierwszoligowej tabeli. O miejsce siódme powalczą z Nike Węgrów, który także w sobotę uległ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Pierwsze spotkanie 1 kwietnia, w Węgrowie.

AZS Politechniki Opolskiej – MKS Calisia Kalisz 3:1 (25:21, 25:27, 28:26, 25:19)
AZS: Leżenkina, Gądek, Suchorukowa, Duda, Dydak, Myjak, Michalak (libero) oraz Pytel, Mazur i Włodarczyk
MKS: Grzanka, Łukasiewicz, Pytlarz, Andrzejczak, Grobys, Isailovic, Kuehn-Jarek (libero) oraz Głowiak, Łysiak.