Kolejny wyjazd bez punktów. MKS przegrywa w Piekarach

2016-10-05 04:15:00 Karina Zachara

Wciąż nie mogą przełamać wyjazdowej niemocy szczypiorniści MKS-u Kalisz. Po przegranej w Przemyślu, kolejną zaliczyli w minioną sobotę w Piekarach Śląskich, ulegając miejscowej Olimpii 26:29.

Początek w wykonaniu kaliszan, którzy dość szybko wyszli na prowadzenie, wyglądał całkiem nieźle. Niestety dalsze etapy rywalizacji nie były już tak optymistyczne i jeszcze przed przerwą podopieczni Bartłomieja Jaszki stracili wypracowaną przewagę. Wprawdzie w drugiej odsłonie spotkania wspierani przez grającego trenera, który swoimi akcjami wprowadzał dużo zamętu w defensywie piekarzan, z werwą ruszyli do odrabiania strat ambitnie walcząc do ostatnich minut, ale przeciwnik postawił trudne warunki, skutecznie finalizując kluczowe akcje meczu. Ostatecznie, wygrywając spotkanie 29:26, to Olimpia w niezdobytej jak dotąd własnej hali, zainkasowała komplet punktów utrzymując miejsce w czołowej piątce ligowej tabeli. MKS natomiast, po dwóch wygranych i dwóch porażkach, zajmuje 10.lokatę.

Kolejne spotkanie w grupie B pierwszej ligi nasi szczypiorniści zagrają już w najbliższą środę. W hali Arena podejmą KSSPR Końskie – zespół, którego oddech czują na plecach, bo po pierwszych meczach sezonu zajmuje on w ligowej tabeli jedno miejsce niżej. Początek środowego spotkania o godzinie 18:00.