Zespół Kotwicy Kołobrzeg przerwał trwającą od 9 września serię meczów bez porażki piłkarzy KKS-u. W niedzielę, na stadionie przy Wale Matejki, kaliszanie ulegli gościom 0:1.

Article czo o

Kibice, którzy ponownie licznie stawili się na stadionie, opuszczali go – podobnie zresztą jak zespół Trójkolorowych – ze sporym niedosytem. Był to bowiem ostatni z meczów jaki w rundzie jesiennej podopieczni Piotra Morawskiego rozegrali przed własną publicznością, nic więc dziwnego, że życzeniem jednych i drugich było zakończyć go korzystnym rezultatem. Planu nie udało się niestety zrealizować. O wszystkim zdecydował jeden, wykorzystany przez rywali rzut karny.

Mimo, iż zawodnicy KKS-u od pierwszego gwizdka starali się przejąć kontrolę nad spotkaniem i utrzymywali się przy piłce częściej niż przeciwnik, okazji do zdobycia gola stworzyli jak na lekarstwo. Pierwszy strzał, który mógł stanowić jakiekolwiek zagrożenie oddali dopiero tuż przed przerwą, w doliczonym czasie gry. Piłkę, efektowną przewrotką próbował umieścić w bramce Robert Tunkiewicz, ale golkiper gości Marcin Michalak nie dał się zaskoczyć.

Nieco bardziej czujny musiał być natomiast Oskar Pogorzelec, bo przyjezdni też szukali swoich szans, od czasu do czasu wyprowadzając umiejętne kontry. Groźnie zrobiło się zwłaszcza w 28. minucie, ale wtedy kaliskiego bramkarza wyręczył Mateusz Gawlik, wybijając futbolówkę z linii bramkowej. Dobra passa Pogorzelca, któremu od ośmiu meczów udało się zachować czyste konto, przerwana została w 76. minucie. Radosław Łepski faulował Mateusza Świechowskiego, a arbiter prowadzący spotkanie bez wahania wskazał na „wapno”. Piłkę w siatce, pewnym strzałem z jedenastego metra, umieścił Mateusz Słodowy.

Skuteczna odpowiedź ze strony gospodarzy nie padła. Nie pomogły nawet zmiany w ofensywie. Christian Nnamani i Rafał Jankowski, choć popracowali aktywnie, wynik nie uległ zmianie.

Przed zakończeniem rundy jesiennej kaliszanom pozostało do rozegrania tylko jedno spotkanie. Nadal mają szanse wskoczyć na pozycję lidera, ale zadanie przed nimi bardzo trudne, bo w niedzielę w Szczecinie zmierzą się z drugim w tabeli Świtem Skolwin.

15. kolejka III ligi gr 2, 12.11.2017r.
KKS Kalisz – Kotwica Kołobrzeg 0:1 (0:0)
0:1 Mateusz Słodowy 76. min (k.)
Żółte kartki:
 Robert Tunkiewicz, Mateusz Gawlik, Radosław Łepski, Stayko Stoychev (KKS Kalisz) oraz Mateusz Czapłygin (Kotwica Kołobrzeg).

KKS Kalisz: Oskar Pogorzelec – Dominik Domagalski, Mateusz Gawlik, Radosław Łepski, Tomasz Kowalski (80. Christian Nnamani), Marcin Lis, Tomasz Owczarek, Robert Tunkiewicz, Konrad Chojnacki, Michał Grzesiek (70. Stayko Stoychev), Łukasz Żegleń (70. Rafał Jankowski).

Kotwica Kołobrzeg: Marcin Michalak – Andrzej Łyszyk, Mateusz Czapłygin, Wiktor Witt, Łukasz Włodarczyk (73. Łukasz Szymański), Michał Danilczyk, Patryk Szczepański (88. Czarek Majchrzak), Tomasz Wypij, Tomasz Prejs (61. Michał Mucharski), Mateusz Świechowski, Mateusz Słodowy.

Zbliża się kolejne Kino Konesera!
Thumb p1180938a
Pijany kierowca wypadł z zakrętu i skosił latarn...
Thumb przechwytywanie w trybie pe noekranowym 2017 11 21 140227
Kalisz nominowany w plebiscycie "Kocham to Miast...

Komentarze

• P?s=64&d=identicon&r=pg

Kończy się powoli sezon, dla kaliskich kopaczy wcześniej niż innym, więc można rzucić światło na (Nie oszukujmy się ) słabej jak na ilość i jakość zakupów w przerwie letniej.

To może kilka faktów w kończącej się rundzie jesiennej. Jak trener dobrze zauważył, scenariusz podobny jak rok temu, czyli nie wytrzymaliśmy jednej rundy. Jak rok temu były puchary, tak w tym ich nie było.
    Teraz podzielmy tabelę na połowę, tych którzy są w górnej części, wraz z wynikami jakie uzyskał z nimi KKS Kalisz :

18. Górnik Konin

Teraz (oczywiście mamy jeszcze mecz w Skolwinie) proszę zauważyć ile punktów zdobywa zespół chcąc grać w pierwszej trójce – jak powiedział w wywiadzie bramkarz po meczu – czy też walczyć o AWANS !!!

Czyli wszystkie mecze z zespołami z miejsc od 1 do 9 – maksymalna ilość punktów to (8 meczów) 24 !!! Dziś rozegranych jest 7 meczów a zespół ma punktów ….. uwaga 7 !!! Jak można chcieć awansować zwycięstwami i zdobywaniem punktów ze słabszymi w tej lidze ???
    Czyli w najlepszym razie (zakładając optymistycznie zwycięstwo ze Skolwinem) KKS Kalisz zdobędzie 10 punktów na 24 !!! To właśnie jest analiza dlaczego ten zespół gra słabo, mimo lepszego składu niż w minionym sezonie – Zarządzie zacznij analizować co się dzieje, bo sytuacja zaczyna się powtarzać.

nie mozna tracic punktow u siebie w przerwie trzeba sie wzmocnic bo inaczej nici z awansu

Ale ten zespół został mocno wzmocniony : Kowalski, Tunkiewicz, Żegleń, Nnamani, Pogorzelec, do tego został Jankowski, uzupełniono Łepskim czy Owczarkiem. Ciesielski nie wszedł nawet na boisko. Więc to nie są wzmocnienia ??? millwall – ten zespół jest wzmocniony i lepszy niż w minionym sezonie !!!

Faktycznie KKS słabo gra, taka Elana ma 17 punktów z zespołami 1-9 a to spora różnica. Dlatego Elana walczy o mistrza a Kalisz tylko udaje że to robi.

A Skolwin ma 10, a jeszcze mecze z Lechem i KKS – więc może mieć od 16 do 10 (na których pozostanie) – ogólnie 7 pkt na dziś to słabo

Można wygrać wszystkie mecze z zespołami od 9 do 18 miejsca = 60 punktów i zremisować wszystkie mecze z drużynami 2 – 8 = 14 punktów. Razem 74 punkty, to powinno wystarczy na awans.
    W każdym bądź razie jeśli KKS nie wygra najbliższego meczu w Szczecinie to plany związane z awansem można odłożyć w czasie

To tylko marzenia kibiców-awans-nie z tym trenerem !!! Mimo wzmocnień /gra średnia i oparta na indywidualnych sytuacjach i dużym szczęściu !/Żadnych pomysłów w składzie kilku zawodników bazujących na szybkości,więc jeden winien zmieniać drugiego na zmęczonego obrońcę to takie proste ! Brak pomysłów na akcje zespołowe, brak rozwiązań stałych fragmentów-wykorzystanie szybkości zawodników, gra na klepkę-wystawianie na strzał to tylko kilka działań dla trenera o średniej wiedzy i analiza dobrych i złych cech zawodników dla zespołu – które posiada i realizuje P.Morawski ????!!!!!

Tylko że KKS przegrał już z Przodkowem, Pogonią II (która właśnie jest 9-ta), więc twoje wyliczenia są do bani :) Do tego twoje 74 punkty mogą nie dać awansu , hehehe – patrz Drwęcę Nowe Miasto które miało 75
    A poza tym faktycznie nie da się wygrać ligi, zdobywając 7 punktów z czołówką. Trochę to słabo …

żeby awansowac to nie można frajersko tracić punktów w naszej lidze z zespołami typu Przedkowo czy Pogoń, porażka z zespołem z czołówki może się zdarzyć.
    jakbyśmy wygrali te dwa mecze to teraz byłby lider.
    Najważniejsze żeby teraz wygrać ze Skolwinem. A swoją drogą niezłą mieliśmy serie.

Nadzieja umiera ostatnia – runda wiosenna bedzie podsumowaniem calego sezonu .Szansa awansu jest .Oby sie spelnila . Trzymam kciuki

No nie mów że chcesz czekać do końca sezonu??? Tu trzeba działać, żeby ten zespół grał, a nie udawał że to robi. Czekam na ostatni mecz i wyniki kolejnej ostatniej kolejki, w której KKS już nie gra i wtedy wynik na koniec sezonu.

Tu nie ma co trenować, Tu trzeba dzwonić :)