KPR Szczypiorno Kalisz najlepsze w turnieju oldboyów!

2017-03-27 13:25:00 red / Jakub Banasiak

Weterani piłki ręcznej z Kalisza wygrali V Turniej Piłki Ręcznej Weteranów Vossloh Cup 2017, „demolując” w finale Górnik Złotoryja 14:4. W rywalizacji kobiet najlepsza okazałą się Skra Warszawa.

W zmaganiach mężczyzn zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Kaliszanie rozpoczęli od meczu z MKS-em Wieluń, który wygrali 8:6. W kolejnym pojedynku MKS Wieluń przegrał z Old Boys Koronowo 9:6 i stało się jasne, że ostatni mecz, którego stawką będzie zwycięstwo w grupie i awans do finału, zagrają gospodarze i ekipa z Koronowa. Pojedynek obu ekip stał na wysokim poziomie, ale od początku utrzymywała się lekka przewaga gospodarzy. W drugiej połowie rewelacyjną dyspozycją błysnął Tomasz Łyskawka i dzięki jego znakomitym interwencjom kaliszanie wygrali 11:7. W grupie drugiej najlepsi okazali się piłkarze ręczni ze Złotoryi i oni mieli się zmierzyć z KPR Szczypiorno Kalisz w finale. Zanim jednak do tego doszło, rozegrano mecz pokazowy z udziałem dzieci – w rywalizacji 10-11-latków, lepsi od gospodarzy z Gołuchowa okazali się piłkarze ręczni z Nowych Skalmierzyc.

Dwa pierwsze mecze serii finałowej miały wyjątkowo wyrównany przebieg – najpierw w rywalizacji o V miejsce zespół Górnika Konin w rzutach karnych pokonał MKS Wieluń. Remisem zakończył się także mecz o III miejsce. O tym, kto stanie na najniższym stopniu podium, znów decydowały zatem rzuty karne. I w tej rywalizacji lepsza okazała się drużyna z Koronowa. Po tym pojedynku przyszedł czas na finał, ale w nim zabrakło emocji. Od początku prowadzenie objął zespół z Kalisza. Wprawdzie drużynie ze Złotoryi udało się doprowadzić do remisu 1:1, ale chwilę później na tablicy wyników było już 5:1 dla KPR-u Kalisz. Gospodarze na przerwę schodzili z przewagą 6 „trafień” (8:2), a w drugiej połowie jeszcze ją powiększyli do 10 bramek, ostatecznie triumfując 14:4.

- Zwycięstwo bardzo nas cieszy – mówi Jarosław Łuczak, kierownik drużyny. – Znamy wartość naszej drużyny i wiedzieliśmy, na co nas stać. Odpowiednio przygotowaliśmy się do meczu finałowego i zgodnie z planem taktycznym zaskoczyliśmy rywali szybkimi kontrami. Sukces sportowy jest ważny, ale niemniej cieszy nas sukces organizacyjny – zaproszone zespoły podkreślały fantastyczną atmosferę i doceniały zaangażowanie sponsorów, a także wiceprezydent Kalisza Karoliny Pawliczak, czy też wójta gminy Gołuchów Marka Zdunka. Obiecaliśmy sobie, że spotkamy się ponownie – za rok – dodaje Łuczak.

Turniej odbywał się pod patronatem wójta gminy Gołuchów i był częścią programu Zdrowy Kalisz.