KST - "Teren badań: Jeżycjada"

2015-05-23 07:50:00 red.

Projekt “Teren badań: Jeżycjada” w reżyserii Weroniki Szczawińskiej będzie można obejrzeć w sobotę na Scenie Kameralnej o godz. 17.00 i 19.00. Uwaga: dziś za bilet zapłacisz tylko 250 groszy ! Przed południem – konferencja, wieczorem – koncert.

fot. Organizator
fot. Organizator

Kaliskie Spotkania Teatralne Festiwal Sztuki Aktorskiej zakończył już prezentacje przedstawień konkursowych. Organizatorzy mają jeszcze dla publiczności kilka atrakcyjnych wydarzeń.

Dziś (23 maja) w godzinach od 10.00 do 16.00 odbędzie się konferencja pod hasłem " Aktorstwo – między kryzysem a nowym otwarciem". Jej celem jest otwarcie dyskusji uwzględniającej pola kryzysu – ścierania się tradycyjnych form artystycznych, edukacyjnych i krytycznych z wyzwaniami współczesności – a także nowe kierunki, które umożliwiają poszerzenie dotychczasowych kategorii i praktyk, wyjście poza utarte podziały i klasyfikacje. W sesji wezmą udział praktycy i badacze z Polski oraz zagranicy; aktorzy, pedagodzy, krytycy i dramaturdzy. Wystąpienia i dyskusje skoncentrowane zostaną wokół trzech bloków tematycznych: alternatywnych (wobec rodzimych) sposobów kształcenia aktora, aktorstwa w nowych dramaturgiach (rozumianych w szeroki sposób, jako przemiany zasad konstruowania samej teatralności), a także strategii i sposobów nowoczesnego opisywania sztuki aktorskiej.

O godzinie 17.00 i 19.00, na Scenie Kameralnej zobaczymy projekt Weroniki Szczawińskiej “Teren badań: Jeżycjada”, połączony z akcją “Bilet za 250 groszy”.
“To jednym z najciekawszych projektów teatralnych ostatniego sezonu. Słowo „projekt” jest tu jak najbardziej na miejscu, bo nie możemy mówić o spektaklu w klasycznym ujęciu. Teren badań: Jeżycjada wymyka się jakiejkolwiek klasyfikacji. Troje aktorów i muzyk (stali współpracownicy Weroniki Szczawińskiej) zmieniają się na ten wieczór w egzotyczny band – wędrując od instrumentu do instrumentu i od jednego stylu muzycznego do drugiego, opowiadają zrazu niewinnie historie z książek o rodzinie Borejków. Szybko jednak okaże się, że zamysłem realizatorów nie jest bynajmniej muzyczny bryk z głównych wątków sagi, lecz wnikliwa socjologiczna analiza tego, jak literatura popularna może stać się narzędziem społecznej regresji” – napisał w programie Grzegorz Reske.

O godzinie 21.00 w Sali Bogusławskiego rozpocznie się koncert w wykonaniu Mileny Antoniewicz i Patryka Cannona zatytułowany “Duchy, czyli klasyka pod napięciem”. DUCHY to dwa światy muzyczne: klasyka i elektronika, historia i teraźniejszość, połączone miłością do muzyki. Próba nowej interpretacji utworów m.in. Fryderyka Chopina, Jana Sebastiana Bacha, Erika Satie. Nieoczywiste zderzenie/zdarzenie, które udowadnia, że – bez względu na to w jakim czasie i miejscu się dzieje – MUZYKA to język emocji. Wstęp wolny.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować