KTW z dwoma srebrnymi medalami!

2016-07-29 08:11:00 KTW Kalisz

W dniach 23-24 lipca na torze regatowym „Gopło” w Kruszwicy odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików. Zawodnicy Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego zdobyli dwa srebrne medale.

Jako pierwsza do rywalizacji stanęła Martyna Dymarczyk w jedynce wywalczając drugie miejsce. Drugi srebrny medal wywalczyła ósemka, płynąca w składzie: Aleksandra Korpik, Martyna Adamczyk, Weronika Broda, Wiktoria Syguła, Frąckiewicz Natalia, Oliwia Pilarska, Zuzanna Chrzanowska, Agata Fic oraz Dominika Leszczyńska.

- Medale w tych dwóch prestiżowych konkurencjach w wioślarstwie pokazuje, że szkolenie wśród kobiet mamy na wysokim poziomie, z optymizmem można patrzeć na kolejne lata, kiedy te zawodniczki będą juniorkami i seniorkami. Dziewczyny zdobyły medale w dwóch prestiżowych konkurencjach: ósemce i jedynce – podsumowuje Anna Kliber

1,6 sekundy zabrakło do brązowego medalu czwórce podwójnej ze sterniczką dziewcząt, która płynęła w składzie: Julia Henrysiak, Weronika Ludwiczak, Klaudia Strzelecka, Julia Rajca i Zuzanna Ignaszak. Dziewczyny dały z siebie wszystko, walczyły do samego końca i do pełni szczęścia zabrakło niewiele.

Wszystkie zawodniczki trenowane są przez: Annę Kliber i Małgorzatę Gralak.

W regatach brali udział także: Julia Jabłońska, Wiktoria Plesner, Martyna Bugaj, Emanuela Gruszka, które płynęły w czwórce bez sterniczki i uplasowały się na 7 miejscu oraz Dawid Gryczyński, który rywalizował w jedynce chłopców a rywalizację zakończył na 12 miejscu.