Media i JOW-y to główne tematy na jakie dyskutowali kaliszanie w Cafe.Calisia.pl 18 maja. - Media podzieliły sobie strefy robienia społeczeństwu wody z mózgu i taki świat widzicie jaki wam media przedstawią. Strachem dla wielkich skostniałych układów jest internet – mówi poseł Jerzy Kozłowski.

Article dsc 7108
fot. Błażej Krawczyk

Podczas czwartkowego spotkania z posłami Kukiz’15 Jakubem Kuleszą i Jerzym Kozłowskim emocji i wymiany zdań nie brakowało. Jak się okazuje JOW-y są tematem, który mocno dzieli Polaków.

- Nie ma innej drogi do sejmu niż poprzez zniewolenie się. Taki jest system wyborczy. Do sejmu dostaje się ten, którego lider wpuści na listę. Dlatego my walczymy o Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. Jeżeli ja jestem cenioną osobą w społeczności lokalnej, uczciwą, ludzie mi ufają, to ja w JOW-ach nie potrzebuje żadnej partii – mówił Jakub Kulesza.

- Spójrzmy na dojrzałe partie polityczne, a uważam, że my taką jesteśmy. W Stanach Zjednoczonych są partie polityczne, ale są to zupełnie inne partie niż te, które mamy w Polsce. Nawet w ramach jednej partii jest ogromny pluralizm i nawet wewnątrz partii są dyskusje i spory. W Polsce nie ma dyskusji merytorycznej, bo wszystkie partie są jak monolit. Myślimy w kategoriach partii politycznych, nie liczy się człowiek – wyjaśniał Kulesza.

Poseł Jerzy Kozłowski podkreślał, że KUKIZ’15 stawia na młodych ludzi. - Pokażemy jak podejdziemy do wyborów samorządowych, jak szeroko otworzymy ramiona dla osób młodych i nie po to, żeby ich wykorzystywać, ale żeby nastąpiła zmiana pokoleniowa. Chcemy złamać stereotyp, że zasługi partyjne decydują o tym, gdzie się ktoś dostanie.

Wobec KUKIZ’15 padają zarzuty o braku wystąpień i przebicia w mediach.
- Wiele partii w sejmie jest już bardzo długo. Postanowiłem sprawdzić jak u nich ta machina medialna działa i uznam, że jeśli u nich się sprawdza to u nas też. Jak to u nich wygląda? Codziennie rano jakiś człowiek w klubie parlamentarnym robi prasówkę i szuka tematu dnia, czegoś, co będzie w wieczornych serwisach informacyjnych. Czy to będzie jakaś bzdura, czy co ktoś o kimś powiedział – nie ważne. Jeżeli to będzie temat dnia, to pod to budujemy przekaz. Każda partia wypowiada się wiec na dany temat przed kamerami. W pewnym momencie powiedzieliśmy “Nie”. Nie przyszliśmy do sejmu mówić o sukience Pani premier, tylko zmieniać Konstytucję – mówi Jakub Kulesza. - Jeżeli w ciągu dnia są 4 brifingi to my wychodzimy z zupełnie innym tematem.

Organizatorami spotkania byli Klub Młodych Kukiz’15 Kalisz oraz KoLiber Kalisz.

Zobacz także
Thumb zrzut ekranu 2018 03 18 o 13.34.21
Oskar Mir - odkryciem roku
Thumb img 2017
Twardziele i twardzielki przepłynęli lodowatą Pr...
Thumb zrzut ekranu 2018 03 18 o 19.24.18
Niedzielny wieczór z Carrantuohill

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
więcej»
Bico australia 20131216 146n120