Media i JOW-y to główne tematy na jakie dyskutowali kaliszanie w Cafe.Calisia.pl 18 maja. - Media podzieliły sobie strefy robienia społeczeństwu wody z mózgu i taki świat widzicie jaki wam media przedstawią. Strachem dla wielkich skostniałych układów jest internet – mówi poseł Jerzy Kozłowski.

Article dsc 7108
fot. Błażej Krawczyk

Podczas czwartkowego spotkania z posłami Kukiz’15 Jakubem Kuleszą i Jerzym Kozłowskim emocji i wymiany zdań nie brakowało. Jak się okazuje JOW-y są tematem, który mocno dzieli Polaków.

- Nie ma innej drogi do sejmu niż poprzez zniewolenie się. Taki jest system wyborczy. Do sejmu dostaje się ten, którego lider wpuści na listę. Dlatego my walczymy o Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. Jeżeli ja jestem cenioną osobą w społeczności lokalnej, uczciwą, ludzie mi ufają, to ja w JOW-ach nie potrzebuje żadnej partii – mówił Jakub Kulesza.

- Spójrzmy na dojrzałe partie polityczne, a uważam, że my taką jesteśmy. W Stanach Zjednoczonych są partie polityczne, ale są to zupełnie inne partie niż te, które mamy w Polsce. Nawet w ramach jednej partii jest ogromny pluralizm i nawet wewnątrz partii są dyskusje i spory. W Polsce nie ma dyskusji merytorycznej, bo wszystkie partie są jak monolit. Myślimy w kategoriach partii politycznych, nie liczy się człowiek – wyjaśniał Kulesza.

Poseł Jerzy Kozłowski podkreślał, że KUKIZ’15 stawia na młodych ludzi. - Pokażemy jak podejdziemy do wyborów samorządowych, jak szeroko otworzymy ramiona dla osób młodych i nie po to, żeby ich wykorzystywać, ale żeby nastąpiła zmiana pokoleniowa. Chcemy złamać stereotyp, że zasługi partyjne decydują o tym, gdzie się ktoś dostanie.

Wobec KUKIZ’15 padają zarzuty o braku wystąpień i przebicia w mediach.
- Wiele partii w sejmie jest już bardzo długo. Postanowiłem sprawdzić jak u nich ta machina medialna działa i uznam, że jeśli u nich się sprawdza to u nas też. Jak to u nich wygląda? Codziennie rano jakiś człowiek w klubie parlamentarnym robi prasówkę i szuka tematu dnia, czegoś, co będzie w wieczornych serwisach informacyjnych. Czy to będzie jakaś bzdura, czy co ktoś o kimś powiedział – nie ważne. Jeżeli to będzie temat dnia, to pod to budujemy przekaz. Każda partia wypowiada się wiec na dany temat przed kamerami. W pewnym momencie powiedzieliśmy “Nie”. Nie przyszliśmy do sejmu mówić o sukience Pani premier, tylko zmieniać Konstytucję – mówi Jakub Kulesza. - Jeżeli w ciągu dnia są 4 brifingi to my wychodzimy z zupełnie innym tematem.

Organizatorami spotkania byli Klub Młodych Kukiz’15 Kalisz oraz KoLiber Kalisz.

Zobacz także
Thumb dsc04637
Wypadek w miejscowości Szulec. 3 osoby trafiły d...
Thumb czo%c5%82o
"Bieg Urwisa"
Thumb dziecko kulis 2018 plakat www
Dziecko w twórczości Kulisiewicza

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb logo
Msm icon 30
Helen Doron English. Jak szybko i skutecznie Twoje Dziecko może nauczyć się j...
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
więcej»
Bico australia 20131216 146n120