Jeżeli mówimy o świecie fortepianów, to trzeba mówić o Kaliszu. To jest europejskie centrum renowacji fortepianów i tutaj ludzie się na tym znają. – mówi Leszek Możdżer, pianista jazzowy przed piątkowym koncertem z Filharmonią Kaliską.

Article czo o
fot. D. Hofman

Leszek Możdżer gości w Kaliszu i razem z Adamem Klockiem, dyrygentem i dyrektorem Filharmonii Kaliskiej, intensywnie pracuje przed wieczornym koncertem. Leszek, po dwóch próbach z orkiestrą, mówi – Chemia w zespole jest bardzo wyczuwalna. Widać, że każdy czuje się tutaj odpowiedzialny. Adam Klocek dodaje – Z Leszkiem graliśmy już w zeszłym roku w Szczecinie. Wiemy, czego się po sobie spodziewać.

Muzyk opowiada także o swoich wrażeniach związanych z miastem – Kalisz to miasto fortepianmistrzów, techników fortepianowych, stroicieli. Niedaleko na ul. Rolnej znajduje się jedyny „supermarket” z częściami fortepianowymi, gdzie można przejść się z koszykiem między regałami i dostać wszystkie możliwe części, od baryłek po filc. Tutaj ludzie znają się na fortepianach. Za każdym razem kiedy tu jestem i odwiedzam zaprzyjaźnione warsztaty, uczę się czegoś nowego.

Leszek Możdżer i Orkiestra Symfoniczna w Filharmonii Kaliskiej, pod batutą Adama Klocka, zagrają 16 lutego o 19:30. Zmierzą się z utworami fortepianowymi Mauricio Ravela przełożonymi na orkiestrę symfoniczną oraz z kompozycjami Możdżera z najnowszej płyty w zupełnie nowej stylizacji. – Wykonywanie utworów dedykowanych orkiestrze barokowej w aranżacji współczesnej orkiestry symfonicznej to dla mnie osobiście odkrycie. Usłyszeć je w takiej wersji to odświeżające przeżycie. – przyznaje pianista.

Piątkowy koncert to także inauguracja nowego fortepianu kupionego przez Filharmonię Kaliską w zeszłym roku, na którym zagra gwiazda wieczoru.

Zobacz także
Thumb dsc 4249
Poznaliśmy najpiękniejsze Wielkopolanki 2018 rok...
Thumb czo%c5%82o
„Procentują” dla Kalisza
Thumb img 6583
Tak kaliszanie bawili się na Dniach Miasta! [duż...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb 422176 271829882929891 753863972 n
Msm icon 30
EURO KEBAB
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb logo
Msm icon 30
Helen Doron English. Jak szybko i skutecznie Twoje Dziecko może nauczyć się j...
Thumb marysienka
Msm icon 30
Marysieńka
więcej»
Bico australia 20131216 146n120