Szanowny Panie Prezydencie

Article pieski 05 External article

Szanowny Panie Prezydencie,

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt, dzień wszystkich zwierząt – tych dzikich, żyjących na wolności, hodowlanych i wreszcie tych nam najbliższych – domowych, towarzyszących człowiekowi, tych, które mają swoich opiekunów, właścicieli i tych niczyich, bezdomnych, schroniskowych. Już bardzo dawno mądrzy ludzie uznali zwierzęta za zdolne do odczuwania uczuć i nadali im prawa. Powstały liczne organizacje, które stoją na ich straży.
My, jako wolontariusze działamy na rzecz zwierząt głównie w kaliskim schronisku. Pragniemy zauważyć, że wszystkie schroniskowe zwierzęta, te duże i małe, młode i starsze, zdrowe i chore, kalekie, z problemami zasługują na dom i swojego człowieka, który będzie się o nie troszczył, szanował i kochał. Biuro schroniska w tym względzie ma inne zdanie.Dzieli zwierzęta na te, które są przeznaczone do adopcji i na te, które tego prawa nie mają. Dobrostan zwierząt w kaliskim schronisku obniża się, a samo schronisko popada w skrajności. Z biedy i bałaganu, w którym jednak, co podkreślały wszystkie kontrole, kondycja i potrzeby zwierząt były utrzymane na dobrym poziomie, przeszło do bezdusznego wdrażania procedur, przepisów i regulaminów, w którym zatraciło się to, co najważniejsze – same zwierzęta. Szczególnie jest to widoczne na przykładzie zwierząt starszych i schorowanych, które adopcji i kontaktu z człowiekiem potrzebują najbardziej. Na przełomie tego roku w schronisku dokonało żywota kilka psów, odeszły jako bezpańskie, mimo że w większości miały szansę na dom i godne przeżycie ostatnich dni u boku człowieka. Ich adopcje utrudniano i odwlekano, a potencjalnych adoptujących skutecznie zniechęcano, natomiast same psy skazano na powolne odchodzenie w samotności, za kratami, na zimnej podłodze, bez człowieka, który by przeprowadził je na druga stronę. Fakt śmierci zwierząt jest ukrywany przed nami, a nam nie o samą śmierć przecież tutaj chodzi, a o godne umieranie i o to, co możemy dać jeszcze żywym. Schronisko nie może być więzieniem dla zwierząt, a one same nie powinny być zakładnikami w prywatnych rozgrywkach między ludźmi. Misja każdego schroniska to przygotowywanie zwierząt do adopcji i poszukiwanie dla nich dobrych domów w czym niestrudzenie pomagamy, na tyle, na ile pozwala nam regulamin. Regulamin ten niestety odbiera zwierzętom, szczególnie tym chorym, prawo do kontaktu z człowiekiem, tym samym możliwość realizacji ich potrzeb, a sami pracownicy biura blokują ich adopcje.
Dziś w tym szczególnym dla zwierząt dniu domagamy się prawa do adopcji dla wszystkich bez wyjątku podopiecznych Kaliskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, również i przede wszystkim tych starszych, schorowanych, trudnych oraz zmian w regulaminie korzystnych dla zwierząt.

Zobacz także
Thumb 5a299ce202ac7osize933x0q70hd71b06
Świątecznie u Amazonek
Thumb 20171210 203903
Wypadek czy zabójstwo? Śmierć przy Górnośląskiej
Thumb img 7138
Trwa finał Szlachetnej Paczki w Kaliszu! 57 rodz...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 18920271 1683771841651283 4113255388620708878 n

FGP, czyli Festiwal Gaszenia Pragnienia
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb logo
Msm icon 30
Helen Doron English. Jak szybko i skutecznie Twoje Dziecko może nauczyć się j...
Thumb att00250
Msm icon 30
Hotel Kristoff
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
więcej»
Bico australia 20131216 146n120