Zielone ziarno z trzech kontynentów, tradycyjny piec, mistrzowska metoda palenia i pasja – tak, w pewnym uproszczeniu powstaje kawa z kaliskiej firmy rava.cafe

Article 01 Wyniki konkursu

Kawowy start-up działa od kilku miesięcy i podstawą oferty jest świeżo palona kawa ziarnista. W palarni powstają blendy (mieszanki) kaw z Ameryki Południowej, Afryki i Azji oraz tzw. single, czyli kawy pochodzące z jednego regionu lub plantacji.

-Używamy tylko szlachetnych odmian arabiki i robusty, zieloną kawę sprowadzamy z najlepszych plantacji na świecie. Ziarna, które wypalamy pochodzą m.in. z Kolumbii, Peru, Hondurasu, Brazylii, Etiopii, Kenii, Indii…- mówi współwłaściciel palarni Bartek Montelatic.

-Dostarczamy wyłącznie świeżo paloną kawę, zwykle już po dwóch tygodniach od wypalenia nasze produkty są w rękach i filiżankach klientów. Dzięki temu, każde opakowanie rava.cafe zawiera kawę o uwodzącym zmysły aromacie i pełnym smaku- dodaje Pan Bartek.

W ofercie palarni znajduje się sześć mieszanek, wśród nich blendy dla kawiarni, restauracji, biur i firm oraz dla domu. Portfolio produktowe uzupełniają kawy jednorodne z plantacji w Brazylii, Peru, Kolumbii oraz Etiopii.

-Kiedy jestem w zaprzyjaźnionej kawiarni, w Krakowie, zamawiam rava.supremo lub rava.exima, te blendy smakują najlepiej zaparzone przez baristę na ekspresie kolbowym.- mówi Tomek Tomal, współwłaściciel palarni- Natomiast w ekspresach automatycznych używam mieszanki rava.ff, ta kawa ma intensywny smak i wyższą zawartość kofeiny, dzięki obecności doskonałej indyjskiej robusty, ponadto bardzo dobrze łączy się z mlekiem. Najlepszy wybór dla cappuccino i latte w biurze lub w domu- dodaje.

Wartą wspomnienia propozycją palarni jest abonamentowa dostawa kawy z wypożyczeniem ekspresu. Oferta jest skierowana do firm, instytucji, gastronomii oraz klientów indywidualnych.

W podstawowym planie, z opłatą miesięczną równą 299 zł, klient otrzymuje 2 kg świeżej kawy co miesiąc oraz automatyczny ekspres uznanej europejskiej marki na cały okres umowy. Szczegóły na stronie internetowej rava.cafe.

Uwaga – wyniki Konkursu!

Poprawna odpowiedź na pytanie: Kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Kawy? brzmi: 29 września.

Cztery 1 kilogramowe paczki świeżo palonej kawy rava.cafe wygrali: Ewa Owczarek, Olga Bryła-Suliga, Kamil Sierowy, Piotr Pawlic.

O sposobie odbioru nagrody poinformowaliśmy mailowo. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

RAVA.CAFE Sp. z o.o.
rava.cafe

skontaktuj się z nami: 62 59 777 36
email: info@rava.cafe
https://www.facebook.com/rava.cafe

Zobacz także
Thumb article article dsc 6450
Żołnierska zamknięta – zmiany w ruchu drogowym i...
Thumb 763464 1.1
„Han Solo: Gwiezdne wojny – Historie” - już dziś...
Thumb plakaty dali 4
Wystawa Salvadora Dali w kaliskim Ratuszu

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
Thumb 422176 271829882929891 753863972 n
Msm icon 30
EURO KEBAB
Thumb zrzut ekranu 2018 03 16 o 13.58.43
Msm icon 30
Marco Pizzeria - pizza z dowozem
Thumb zrzut ekranu 2018 05 15 o 17.03.51
Msm icon 30
Bu’a Caffe Pieczywo i Pyszności
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
więcej»
Bico australia 20131216 146n120