Mamy wicemistrza świata i brązowego medalistę!

2015-11-28 18:59:00 redakcja

Zawodnicy Ziętek Team zdobyli dwa medale Mistrzostw Świata kickboxingu Seniorów. Robert Niedźwiedzki wywalczył brązowy medal, z kolei Aleksander Stawirej w walce finałowej został pokonany przez zawodnika z Rosji, zdobywając srebrny medal i tytuł Wicemistrza Świata.

Od lewej: Robert Niedźwiedzki, Aleksander Stawirej

W piątek, Robert Niedźwiedzki – 57kg zdobył brązowy medal w formule full contact. Kickbokser musiał uznać wyższość w ringu, znacznie starszego i bardziej doświadczonego zawodnika Johannes Wolf z Niemiec.

Przegrałem jednogłośnie na punkty, byłem liczony w pierwszej i w drugiej rundzie. Jak na kategorię -57 kg bardzo mocno bije i jest szybki na nogach, ale w przyszłości wygram z niemieckim zawodnikiem, ponieważ znam jego słabe strony. Zbyt często chowa się za podwójną gardą i zaznacza bardzo ciosy. W trzeciej rundzie już walka była na moją korzyść, ale nie mogłem odrobić strat – mówi Robert Niedźwiedzki.

Aleksander Stawirej startował w formule Light contact w kategorii wagowej +94 kg. W piątek, w walce o finał pokonał zawodnika Alesz Lorbler ze Słowenii. Następnego dnia w walce finałowej został pokonany przez zawodnika z Rosji, tym samym otrzymując srebrny medal i tytuł Wicemistrza Świata.

Trener Mariusz Ziętek jest bardzo dumny ze swych podopiecznych.

Klub “Ziętek Team” powołał sekcje Team Brzeziny, Team Kraszewice, Team Kalisz, Team Błaszki, Team Szczytniki, Team Brąszewice, Team Godziesze Wielkie, Team Opatówek, ale klub ma siedzibę w Kaliszu.