Na ponad tydzień przed wręczeniem Oscarów kino Helios zaprasza na Maraton Oscarowy. Wśród filmów znajduje się faworyt tegorocznego wyścigu po statuetkę „La La Land”, a także „Jackie” z nominacją za zjawiskową rolę Natalie Portman, „Przełęcz ocalonych” Mela Gibsona, który otrzymał nominację za reżyserię tego filmu oraz „Aż do piekła mający szansę na cztery nagrody.

Article 672149 3.1 Wyniki konkursu

Maraton Oscarowy odbędzie się 17 lutego o godzinie 23:00 i potrwa aż do rana. To idealna okazja do nadrobienia oscarowych zaległości. Wyświetlimy filmy, obok których nie sposób przejść obojętnie.

Na początek proponujemy wzruszający „La La Land” z Emmą Stone i Ryanem Goslingiem w rolach głównych. Obraz otrzymał aż 14 nominacji, m.in. w najważniejszej kategorii za najlepszy film, a także za obie role pierwszoplanowe, za najlepszą muzykę, dla najlepszego reżysera czy aż dwie nominacje za najlepsze piosenki. „La La Land” to romantyczna historia marzycieli – Sebastiana (Gosling) i Mii (Stone), którzy razem znaleźli się w Los Angeles w pogoni za marzeniami. Czy młodym uda się ocalić łączące ich uczucie miłości, nie rezygnując z pragnień o wielkiej karierze?

„Jackie” natomiast powalczy o Nagrody Akademii za najlepsza muzykę, kostiumy i za pierwszoplanową rolę kobiecą dla Natalie Portman. Film to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Jacqueline Bouvier Kennedy, pierwszej damy Stanów Zjednoczonych, ikony i jednej z najbardziej znanych kobiet na świecie.

O statuetkę najlepszego filmu zawalczy również „Przełęcz ocalonych”, najnowszy film Mela Gibsona. Tym razem reżyser opowiada o wydarzeniach na japońskiej wyspie Okinawa podczas drugiej wojny światowej. Głównym bohaterem jest autentyczna postać, lekarz polowy – Desmond T. Doss (Andrew Garfield), który odmówił noszenia broni, przez co zarzucano mu tchórzostwo i obrzucano go obelgami. Mimo to Doss kilkakrotnie narażając własne życie, ratował innych żołnierzy. Film otrzymał również nominację za pierwszoplanową rolę Garfielda oraz za najlepszą reżyserię dla Gibsona.

Na koniec oferujemy pokaz „Aż do piekła”. Bracia Toby (Chris Pine) i Tanner (Ben Foster) stojąc w obliczu zagrożenia utraty rodzinnej farmy, znajdują niecodzienny sposób na spłacenie długów. Bracia dokonują serii napadów na filie banku, którego są dłużnikami. W pościg za Toby’m i Tannerem wyrusza duet teksańskich strażników, Marcus Hamilton (Jeff Bridges) i Alberto Parker (Gil Birmingham). Oprócz nominacji za najlepszy film, „Aż do piekła” powalczy m.in. o statuetkę najlepszego aktora drugoplanowego (dla Bridgesa) czy za najlepszy scenariusz oryginalny.

Bilety w cenie 36 zł normalny i 32 zł ulgowy można zakupić bezpośrednio w kasach kina bądź na stronie kina: www.helios.pl/40,Kalisz/BazaFilmow/Szczegoly/film/8157/Maraton-Oscarowy. Nie prowadzimy rezerwacji na Maraton. Do każdego biletu dołączony będzie kupon uprawniający do jednorazowej dolewki wybranego napoju. Serdecznie zapraszamy!

UWAGAWYNIKI KONKURSU!

2 podwójne zaproszenia na Nocny Maraton Filmowy – na piątek, 17 lutego, godzina 23:00 w Kinie Helios zdobywają Katarzyna Michalska oraz Justyna Słodzińska.

O sposobie odbioru nagrody poinformowaliśmy mailowo. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Zobacz także
Thumb article article 20151001 122247
W-akacje na Rozmarku. Historyczny skwer będzie m...
Thumb img 6526
Kaliszanie gorąco dopingowali! Polacy! Nic się n...
Thumb czo%c5%82o
Plenerowa lekcja profilaktyczna w Parku Przyjaźni

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb marysienka
Msm icon 30
Marysieńka
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
więcej»
Bico australia 20131216 146n120