Marta Walczykiewicz na podium w Portugalii

2017-05-22 11:26:00 red

Srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich, wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata w kajakach, reprezentantka KTW Kalisz Marta Walczykiewicz zajęła trzecie miejsce w portugalskim Montemor-o-Velho w konkurencji K1 200 m. Zawody w Portugalii to jedna z eliminacji Pucharu Świata.

arch. Calisia.pl

W zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w portugalskim Montemor-o-Velho zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Teresa Portela, druga była Słowenka Spela Janić, a najniższy stopień podium przypadł pochodzącej z Kalisza wicemistrzyni olimpijskiej z Rio de Janeiro. Reprezentantka KTW Kalisz do pierwszej na mecie straciła 0,35 sekundy.

Celem wyjazdu do Portugalii była m.in. rywalizacja z odwieczną rywalką na 200m mistrzynią olimpijską Lisą Carrington. Niestety do bezpośredniej konfrontacji nie doszło ponieważ Nowozelandka wystąpiła w innych konkurencjach. Marta Walczykiewicz jako jedyna reprezentowała Polskę podczas tych zawodów. Wcześniej wystartowała na 500m, gdzie zajęła szóste miejsce.