Medal przy zielonym stoliku

2018-01-25 10:30:00 Karina Zachara

Dariusz Wiśniewski z Kalisza zdobył brązowy medal snookerowych Mistrzostw Polski powyżej czterdziestu lat. W rozegranych w Lublinie zawodach z powodzeniem rywalizowało też dwóch innych czołowych zawodników cyklu „Amnezja SnookerCup Kalisz 2017”.

Dariusz Wiśniewski prowadził w półfinale 2:0, ale ostatecznie uległ w pięciu frejmach utytułowanemu Jarosławowi Kowalskiemu. Wcześniej kaliszanin przegrał w swojej grupie tylko jeden mecz – z Markiem Zubrzyckim z Wrocławia, późniejszym finalistą tegorocznych mistrzostw.

- Mogło być lepiej, ale i tak zrealizowaliśmy wszystkie swoje zadania – powiedział Dariusz Wiśniewski.

W fazie pucharowej zagrali także Kazimierz Olejniczak i Robert Ratajski z KS Amnezja Kalisz. W końcowej klasyfikacji zajęli miejsca 9-16 wśród trzydziestu siedmiu zgłoszonych snookerzystów.