Medale i rekordy Mistrzostw Polski

2015-06-15 16:12:00 Beata Sysiak

W dniach 12-14 czerwca 2015r w Gorzowie Wielkopolskim rozegrane zostały Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu. W zawodach wzięło udział 109 zawodników z 17 klubów zrzeszających pływaków niepełnosprawnych

Na 50 metrowej pływalni „Słowianka”, Kalisz reprezentowany był przez trzech pływaków KSN „START”, którzy wspaniale wypadli w swoich startach. Pięciokrotnie na najwyższym stopniu podium stawał Patryk Biskup, który zdobył także jeden srebrny medal. Trzy złote i trzy srebrne krążki do tej kolekcji dołożył Sebastian Matczak. Jedno drugie i pięć trzecich miejsc wywalczył najmłodszy z naszej ekipy Szymon Łachowski. W klasyfikacji medalowej mistrzostw zajęliśmy bardzo wysokie drugie miejsce. Ponadto Patryk Biskup poprawił Rekord Polski w konkurencji 100 m stylem grzbietowym, a Sebastian Matczak na 50 m stylem dowolnym. W klasyfikacji punktowej za trzy starty bezkonkurencyjny okazał się Patryk, a Sebastian zajął trzecie miejsce .

200 m stylem zmiennym 5:25.05 III miejsce gr.S6

Już w tym tygodniu rozpoczyna się zgrupowanie Kadry Narodowej, które będzie ostatnim etapem przygotowań do lipcowych Mistrzostw Świata w Glasgow. Na zgrupowanie powołani zostali Patryk Biskup wraz z trenerem Maciejem Siemianowskim.

Działalność stowarzyszenia Klub Sportowy Niepełnosprawnych „Start” finansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu za pośrednictwem Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, Urzędu Miasta Kalisza oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu.