Medalowe żniwa „STARTU”

2016-05-28 07:00:00 Karina Zachara

15 złotych, 8 srebrnych i 4 brązowe medale wywalczyli pływacy Klubu Sportowego Niepełnosprawnych „START” Kalisz podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych. W zawodach rozegranych na 25-metrowej pływalni w Tychach uczestniczyło 115 zawodników z 21 klubów.

Po raz kolejny doskonałą formę potwierdził Patryk Biskup, dla którego udział w zawodach, był już ostatnim w gronie juniorów. Wygrywając wszystkie swoje starty, kaliski pływak zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Na wysokim drugim miejscu
w „generalce” dziewcząt zajęła Dorota Zadka. Równie dobrze spisali się: Szymon Łachowski, który triumfował w grupie startowej S6 i Alicja Piec, która była druga oraz Kinga Wychorska, trzecia w grupie S9. W klasyfikacji medalowej podopieczni trenerów Żanety Balcerzak
i Macieja Siemianowskiego zajęli wysokie siódme miejsce.

Przygotowanie i udział w zawodach możliwe były dzięki środkom budżetowym Miasta Kalisza, a także finansowemu wsparciu z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie.

Beata Sysiak, prezes KSN „START” oraz szkoleniowcy zapraszają dzieci i młodzież z orzeczeniem o niepełnosprawności do udziału w zajęciach sekcji pływackiej. Treningi odbywają się na pływalni OSRiR przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu.