Międzynarodowo w Kluczborku. Piotr Maślak dziesiąty.

2018-05-07 07:30:00 Karina Zachara

Piotr Maślak, kolarz KTK Kalisz zajął wysokie dziesiąte miejsce w kolejnej edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego po Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Dwie lokaty niżej uplasował się Miłosz Potasznik z UKS Koźminianka Koźminek. Zwyciężył Kacper Majewski z KKS-u Gostyń.

Rozegrane w dniach 1-3 maja zawody posiadają wieloletnią tradycję i cieszą się wśród młodych adeptów kolarstwa dużym zainteresowaniem. Na starcie stanęło 84 zawodników, dwa dni później na mecie zameldowało się 64 z nich. Podczas czteroetapowej, trzydniowej rywalizacji pokonali łącznie 246 kilometrów.

Dla Piotra Maślaka, podopiecznego trenera Krzysztofa Dąbrowskiego, istotne znaczenie miał drugi etap zmagań, czyli jazda indywidualna na czas. Reprezentant KTK Kalisz uzyskał ósmy rezultat i taką też lokatę zajmował w klasyfikacji po dwóch odsłonach. Ostatecznie ukończył rywalizację na bardzo dobrej dziesiątej pozycji, tracąc do lidera trzy minuty i trzydzieści trzy sekundy. Kaliski klub w zmaganiach na Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej reprezentowali ponadto Kacper Chrystek (24. miejsce), Adam Andrzejak (43. miejsce) oraz Jakub Smoliga i Jakub Poprawa, którzy nie ukończyli wyścigu.

Miłosz Potasznik z ekipy trenera Marka Cieślaka w “czasówce” był jedenasty i choć był jedynym reprezentantem klubu z Koźminka, nie pozwolił sobie później na większe straty i w klasyfikacji generalnej wyścigu uplasował się ostatecznie na dwunastym miejscu.

Zwycięzcą wyścigu został Kacper Majewski z KKS-u Gostyń, którego reprezentanci triumfowali też w klubowej klasyfikacji końcowej. Szosowcy KTK Kalisz zajęli szóste miejsce, a drugie wśród polskich ekip, przed nimi znaleźli się tylko kolarze z Niemiec, Rosji, Białorusi i Ukrainy.

XLV Międzynarodowy Wyścig Kolarski juniorów młodszych po Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej im. Mieczysława Godzwona o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Kluczbork – Gorzów Śląski – Ligota Górna – Byczyna – Wołczyn, 1-3 maja 2018 r.

I etap/dystans 82 km – 1. Kacper Majewski/KKS Gostyń/2:01:52, … 13. Miłosz Potasznik/UKS Koźminianka Koźminek, 14. Kacper Chrystek/KTK Kalisz, … 18. Piotr Maślak/KTK Kalisz, … 33. Jakub Smoliga/KTK Kalisz/wszyscy 2:03:15, … 63. Adam Andrzejak/KTK Kalisz/2:04:06, … 75. Jakub Poprawa/KTK Kalisz/2:12:20
II etap/jazda indywidualna na czas, dystans 9,5 km – 1. Kacper Majewski/12:28, … 8. Piotr Maślak/13:24, … 11. Miłosz Potasznik/13:27, … 27. Kacper Chrystek/14:05, … 31. Adam Andrzejak/14:08, … 46. Jakub Smoliga/14:42, … 74. Jakub Poprawa/15:12
III etap/dystans 74,7 km – 1. Kacper Wawrzacz/KKS Gostyń, … 16. Kacper Chrystek, … 32. Piotr Maślak, … 34. Adam Andrzejak, … 54. Miłosz Potasznik/wszyscy 1:54:57
IV etap/dystans 80 km – 1. Kacper Majewski/2:06:09, … 8. Kacper Chrystek, … 14. Piotr Maślak, … 39. Miłosz Potasznik, … 41. Adam Andrzejak/wszyscy 2:07:11
klasyfikacja końcowa – 1. Kacper Majewski/KKS Gostyń/6:15:14, 2. Feliks Dierking/Radsporttverband Niedersachsen/Niemcy/6:17:33, 3. Tomasz Zaremba/KKS Gostyń/6:18:36, … 10. Piotr Maślak/KTK Kalisz/6:18:47, … 12. Miłosz Potasznik/UKS Koźminianka Koźminek/6:18:50, … 24. Kacper Chrystek/KTK Kalisz/6:19:28, … 43. Adam Andrzejak/KTK Kalisz/6:20:22