W ośrodku nad Zalewem Szałe 27 maja odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza, Burmistrza Gminy Opatówek, Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu oraz Starosty Kaliskiego Miejsko-Powiatowy Dzień Dziecka. Wśród atrakcji znajduje się lot balonem oraz pokazy służb mundurowych. Gwiazdą wieczoru będzie Ania Dąbrowska, która wystąpi wraz z zespołem. Wszystkie atrakcje są darmowe.

Article czo o 2
Od lewej: prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński oraz wicestarosta kaliski Jan Adam Kłysz. fot. MW

- Cieszę się, że nasza sytuacja finansowa jest na tyle dobra, że potrafimy przygotować wszystkie atrakcje w ten sposób, że osoby korzystające nie muszą za to płacić tylko wszystko jest pokryte przez organizatorów i patronów – mówi podczas briefingu prasowego prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński – Chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców Kalisza i Powiatu Kaliskiego, ale również całej aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej w gościnne progi, aby skorzystali z tych atrakcji – dodaje.

Dobrą współpracę podkreślał również obecny na spotkaniu wicestarosta kaliski Jan Adam Kłysz - Cieszę się, że dogadujemy się w ramach współpracy powiatowo-gminnej i miejskiej oraz w ramach współpracy aglomeracyjnej. Po Dniu Kobiet, Dzień Dziecka zawsze jest udaną imprezą i mam nadzieję, że i w tym roku ta impreza będzie się cieszyć taką dużą popularnością – mówi wicestarosta. - Powiat Kaliski wspiera to działanie zarówno finansowo jak i rzeczowo – dodaje.

- Mamy dużo atrakcji przygotowanych dla naszych najmłodszych – mówi Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki. – Będą również atrakcje przygotowane dla dorosłych i młodzieży, także zapraszam całe rodziny i mam nadzieję, że to będzie wspaniale spędzona wspólnie sobota – dodaje.

Podczas „Miejsko-Powiatowego Dnia Dziecka”, najmłodsi będą mogli za darmo skorzystać m.in. z dmuchanych zjeżdżalni i zamków, kuli służących do chodzenia po wodzie oraz kolejki elektrycznej. Ponadto zostanie uruchomiona “Letnia szkółka ratownictwa przedmedycznego dla dzieci”, w której najmłodsi nauczą się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz “mini spa”, które mogą odwiedzić mamy z córkami.

Na scenie nie zabranie występów wokalnych i tanecznych, a przed sceną pokazów w wykonaniu służb mundurowych oraz konkursów dla dzieci. Na terenie imprezy swoje stanowiska będą miały również służby mundurowe m.in. Komanda Miejska Policji w Kaliszu, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kaliszu, Państwowa Straż Pożarną w Kaliszu, Straż Miejska Kalisza, Inspekcja Transportu Drogowego, Straż Graniczna, Służba Celna, COSSW oraz Nadleśnictwo Kalisz. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Strzeleckiego Bellona w Kaliszu i działającym przy nim Muzeum Techniki i Uzbrojenia Wojskowego w trakcie festynu będzie można obejrzeć zabytkowe pojazdy wojskowe. Tradycyjnie na stoiskach przygotowanych przez przedstawicieli poszczególnych gmin, będzie można spróbować lokalnych przysmaków.

Zobacz także
Thumb p1180888
Wypadek trzech aut w Russowie. Jeden samochód n...
Thumb czo o
Gliwice zdobyte! Siatkarki Energa MKS znów trium...
Thumb materia y promocyjne plansza 1920x1080 czo o
Mądrze pomagaj i twórz historię razem ze Szlache...

KomentarzeDrogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 18920271 1683771841651283 4113255388620708878 n

FGP, czyli Festiwal Gaszenia Pragnienia
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb att00250
Msm icon 30
Hotel Kristoff
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
Thumb logo
Msm icon 30
Helen Doron English. Jak szybko i skutecznie Twoje Dziecko może nauczyć się j...
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
więcej»
Bico australia 20131216 146n120