W ośrodku nad Zalewem Szałe 27 maja odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza, Burmistrza Gminy Opatówek, Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu oraz Starosty Kaliskiego Miejsko-Powiatowy Dzień Dziecka. Wśród atrakcji znajduje się lot balonem oraz pokazy służb mundurowych. Gwiazdą wieczoru będzie Ania Dąbrowska, która wystąpi wraz z zespołem. Wszystkie atrakcje są darmowe.

Article czo o 2
Od lewej: prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński oraz wicestarosta kaliski Jan Adam Kłysz. fot. MW

- Cieszę się, że nasza sytuacja finansowa jest na tyle dobra, że potrafimy przygotować wszystkie atrakcje w ten sposób, że osoby korzystające nie muszą za to płacić tylko wszystko jest pokryte przez organizatorów i patronów – mówi podczas briefingu prasowego prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński – Chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców Kalisza i Powiatu Kaliskiego, ale również całej aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej w gościnne progi, aby skorzystali z tych atrakcji – dodaje.

Dobrą współpracę podkreślał również obecny na spotkaniu wicestarosta kaliski Jan Adam Kłysz - Cieszę się, że dogadujemy się w ramach współpracy powiatowo-gminnej i miejskiej oraz w ramach współpracy aglomeracyjnej. Po Dniu Kobiet, Dzień Dziecka zawsze jest udaną imprezą i mam nadzieję, że i w tym roku ta impreza będzie się cieszyć taką dużą popularnością – mówi wicestarosta. - Powiat Kaliski wspiera to działanie zarówno finansowo jak i rzeczowo – dodaje.

- Mamy dużo atrakcji przygotowanych dla naszych najmłodszych – mówi Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki. – Będą również atrakcje przygotowane dla dorosłych i młodzieży, także zapraszam całe rodziny i mam nadzieję, że to będzie wspaniale spędzona wspólnie sobota – dodaje.

Podczas „Miejsko-Powiatowego Dnia Dziecka”, najmłodsi będą mogli za darmo skorzystać m.in. z dmuchanych zjeżdżalni i zamków, kuli służących do chodzenia po wodzie oraz kolejki elektrycznej. Ponadto zostanie uruchomiona “Letnia szkółka ratownictwa przedmedycznego dla dzieci”, w której najmłodsi nauczą się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz “mini spa”, które mogą odwiedzić mamy z córkami.

Na scenie nie zabranie występów wokalnych i tanecznych, a przed sceną pokazów w wykonaniu służb mundurowych oraz konkursów dla dzieci. Na terenie imprezy swoje stanowiska będą miały również służby mundurowe m.in. Komanda Miejska Policji w Kaliszu, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kaliszu, Państwowa Straż Pożarną w Kaliszu, Straż Miejska Kalisza, Inspekcja Transportu Drogowego, Straż Graniczna, Służba Celna, COSSW oraz Nadleśnictwo Kalisz. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Strzeleckiego Bellona w Kaliszu i działającym przy nim Muzeum Techniki i Uzbrojenia Wojskowego w trakcie festynu będzie można obejrzeć zabytkowe pojazdy wojskowe. Tradycyjnie na stoiskach przygotowanych przez przedstawicieli poszczególnych gmin, będzie można spróbować lokalnych przysmaków.

Zobacz także
Thumb img 6526
Kaliszanie gorąco dopingowali! Polacy! Nic się n...
Thumb 003
Podsumowanie konkursu "Ad fontes!" w Villi Calisia
Thumb zrzut ekranu 2018 06 13 o 10.33.16
Zaćma daje się leczyć

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb marysienka
Msm icon 30
Marysieńka
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
więcej»
Bico australia 20131216 146n120