W piątkowy wieczór, w Sali Recepcyjnej Ratusza odbyło się tradycyjne, noworoczne spotkanie kaliszan, w tym roku w stylu lat 20-tych. Słowami przedwojennym piosenek, w świąteczny nastrój wprowadziła gości kaliska artystka – Małgorzata Puchalska. Było między innymi “Powróćmy jak za dawnych lat..” i “Miłość Ci wszystko wybaczy”. Noworoczne życzenia wszelkiej pomyślności złożyli m.in. prezydent Grzegorz Sapiński i Andrzej Plichta, przewodniczący Rady Miejskiej oraz przedstawiciele władz duchownych, samorządów i Parlamentu. Na Noworoczne Spotkaniu przybyli także kaliscy radni, duchowni, przedsiębiorcy, ludzie kultury i nauki oraz przedstawiciele służb mundurowych i organizacji społecznych.

Article dsc08496
Spotkanie Noworoczne Kaliszan - 12.01.2018r. fot. Calisia.pl

Tradycyjne noworoczne spotkanie w Kaliszu to czas podsumowań, refleksji, składania najlepszych życzeń i integracji mieszkańców.
Prezydent Kalisza – Grzegorz Sapiński – przy tej okazji posumował miniony rok i zapowiedział jak ważny będzie ten, który się zaczął – rok 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

- Z satysfakcją obserwuję, jak zmienia się wizerunek naszego miasta, jego postrzeganie zarówno przez mieszkańców, jak i na zewnątrz. Zmiany dotyczą każdej cząstki tego wielkiego organizmu, jakim jest Kalisz. Świadczy o tym ogromna skala ponad stu inwestycji rocznie. Przeobrażenia dokonują się również w sferze biznesu i kształcenia, zwłaszcza zawodowego, środowiska, a także polityki prorodzinnej. Kalisz staje się przestrzenią dla profesjonalistów, miejscem dobrym do życia, nauki, pracy, spędzania wolnego czasu, sferą przychylną seniorom oraz osobom niepełnosprawnym. Kalisz tylko w ciągu minionego roku pozyskał prawie 95 mln zł bezzwrotnych dotacji na realizację 35 projektów, o koszcie całkowitym przekraczającym 139 mln zł – mówił prezydent Grzegorz Sapiński.

Całość przemówienia Prezydenta Grzegorza Sapińskiego można przeczytać tutaj: Wystąpienie Noworoczne

Noworoczne życzenia złożył zebranym także Andrzej Plichta, przewodniczący Rady Miejskiej Kalisza: - Jestem zaszczycony, że mogę stanąć przed państwem i podziękować za życzenia. Przed nami szczególny rok, rok obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To niezwykła okazja do wspomnień, ale także przybliżenia najmłodszym naszej historii, umacniania narodowej tożsamości. Niech ten wspaniały jubileusz będzie dla nas drogowskazem, motywacją do realizacji planów i zamierzeń. Niech w naszym mieście nigdy nie zabraknie odpowiedzialnej wspólnoty obywatelskiej. Oby nowy rok przyniósł nam wszystkim spokój w sercu, zdrowie, rodzinne szczęście i dostatek.

Po oficjalnych przemówieniach przyszedł czas na tradycyjną lampkę szampana, prywatne życzenia, uściski i rozmowy a następnie wspólną kolację.

Zobacz także
Thumb p1 717x1024 czo%c5%82o
XVI Koncert Charytatywny Lions Club Calisia „Kal...
Thumb 315 191544
Stworzyli laboratorium chemiczne w garażu i wytw...
Thumb 20180321 083345
Uczniowie ufundowali rower rehabilitacyjny

Komentarze


Uwaga: Komentarze moderowane. Twój wpis pojawi się po akceptacji moderatora.Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
więcej»
Bico australia 20131216 146n120