Stanisław Pilarczyk decyzją Ministra Sprawiedliwości został odwołany ze stanowiska prezesa Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Article p1210206
arch. Calisia.pl fot. BK

Informacja o odwołaniu prezesa dotarła do sądu wczoraj drogą mailową. Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powołuje się na ustawę o zmianie ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw z dnia 12 lipca 2017 r. art. 17 pkt 1., który mówi: „Prezesi i wiceprezesi sądów powołani na podstawie przepisów ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu dotychczasowym, mogą zostać odwołani przez Ministra Sprawiedliwości, w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy, bez zachowania wymogów określonych w art. 27 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą.”

27 listopada ubiegłego roku prezes Pilarczyk podczas uroczystego otwarcia nowego budynku Sądu Okręgowego przy alei Wolności gościł m.in. Beatę Kempę, wtedy szefową Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Łukasza Piebiaka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. To wtedy głośno mówił o brakach kadrowych w sądzie – Brak sędziów sprawia, że pozostali sędziowie są nadmiernie obciążeni, a to powoduje wydłużenie terminów rozpraw.

Zobacz także
Thumb 763464 1.1
„Han Solo: Gwiezdne wojny – Historie” - już dziś...
Thumb dsc 5950
Koncert dla małych melomanów na Dzień Matki [zdj...
Thumb projekt polkolonie ok 1 728x1024
Półkolonie na sportowo z MartaFit.pl

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb zrzut ekranu 2014 03 27  godz. 10.40.24
Msm icon 30
Richmond Music Club and Restaurant
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
więcej»
Bico australia 20131216 146n120