„Mission impossible” siatkarzy w Kluczborku?

2017-03-10 13:45:00 bm

Już jutro rewanżowe spotkanie I rundy fazy play-off rozegrają kaliscy siatkarze. Zespół Mariusza Pieczonki czeka niezwykle trudne zadanie – po przegranym 0:3 pierwszym meczu u siebie, kaliszanie by myśleć o awansie do najlepszej czwórki nie mogą stracić już ani jednego seta w pojedynku z Mickiewiczem Kluczbork.

Plan na wyjazd do Kluczborka? Wygrać 3:0 z Mickiewiczem i tym samym doprowadzić do decydującego o awansie „złotego seta”. Każda bowiem wygrana partia przez gospodarzy sobotniego pojedynku będzie promować tę drużynę do następnej rundy i zakończy rywalizację. Zadanie, które stoi przed MKS-em wydaje się niemal niemożliwe do wykonania, ale sportowi kibice nie takie rzeczy już widzieli.

By liczyć się w dalszej walce MKS Calisia musi zagrać zupełnie inaczej, niż przed tygodniem we własnej hali przy ulicy Łódzkiej. Wówczas niespodziewanie łatwo ulegli rywalom, nawiązując z nimi walkę tylko w drugim, przegranym na przewagi secie (25:27). W pozostałych Mickiewicz zdecydowanie dominował na parkiecie (do 14 i 21), zwyciężył całe spotkanie 3:0, osiągając wynik, który stawia ekipę z Kluczborka w komfortowej sytuacji przed rewanżem. Czy siatkarze z Kalisza są w stanie wyjść z niemal beznadziejnej sytuacji? Przekonamy się już w sobotę.

II liga mężczyzn, faza play-off, drugi mecz, sobota 11 marca 2017 r.