Mistrzostwa Polski Zachodniej

W dniu 21 marca w Malanowie odbyły się Mistrzostwa Polski Zachodniej w karate kyokushin. W turnieju wzięło udział ponad 200 zawodników, a sam turniej rozgrywany był w dwóch konkurencjach; kata formie pokazowej oraz kumite walk pełnokontaktowych. Miasto Kalisz reprezentowała 13 osobowa drużyna, z Kaliskiego Klubu Kyokushinkan Karate David Club.

W zmaganiach kata drużyna z Kalisza zajęła drużynowo II miejsce. W konkurencji kata do lat 10 II msc. zajął Filip Łuczak, w kategorii kata 13-14 lat Filip Olszewski zajął I msc. Poza podium tym razem znaleźli się Mateusz Madejski oraz Mateusz Lisek. W kategorii kobiet do lat 12 w konkurencji kata II msc zajęła Patrycja Cieślak, konkurencji kata 13-14 I msc. zajęła Wiktoria Kubiak, III msc. Oliwia Tyl, 15-16 lat I msc. zajęła Maria Górska, a w konkurencji Open III msc. zajęła Anna Picher, tuż za swoją koleżanką znalazła się jej klubowa koleżanka Aleksandra Bielska. Turniej był ciekawym otwarciem kolejnego sezonu oraz naszego dziesięciolecia Kaliskiego Klubu Kyokushinkan Karate David Club. Z tego miejsca serdecznie zapraszamy na Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów 17-18 lat, które odbędą się 25 kwietnia w Kaliszu.