MKS Calisia Kalisz przegrywa z Kluczborkiem 3:0

2017-03-05 08:00:00 BK

W pierwszym meczu fazy play-off MKS Calisia Kalisz przegrał we własnej hali z UKS Mickiewiczem Kluczbork. Rywale dominowali już od samego początku spotkania.

Już w pierwszym secie drużyna z Kluczborka zwyciężyła 25:14. W drugim secie szli łeb w łeb, jednak ostatecznie należał on do rywali, którzy zdobyli 27 punktów. Podobnie sytuacja kształtowała się w ostatnim starciu, jednak i tu Kluczbork okazał się lepszy, wygrywając 3-ci set 24:21.

Kaliscy siatkarze sezon zasadniczy w drugiej lidze zakończyli na szóstej lokacie z bilansem 10 zwycięstw i 10 porażek. Tym samym drużyna Mariusza Pieczonki powalczy w pierwszej rundzie play-off z trzecią siłą grupy 3 – Mickiewiczem Kluczbork. Zespół z Kluczborka w 20 rozegranych kolejkach wygrał 13 razy. Rywalizacja w kaliskiej parze zapowiada się pasjonująco. Ciężko bowiem wytypować faworyta w tej parze. W sezonie zasadniczym za każdym razem wygrywał gospodarz spotkania – w Kluczborku Mickiewicz 3:1, a w Kaliszu MKS w takim samym stosunku.