Młody kaliszanin Szkolnym Mistrzem Polski w szachach!

2017-01-16 12:10:00 red za KTS Kalisz

Tymon Ochędzan, reprezentant Kaliskiej Kadry Juniora i Młodzika KTS Kalisz został Szkolnym Indywidualnym Mistrzem Polski do lat 13. Mistrzostwa rozegrano w Poroninie. Rywalizacja o tytuł mistrzowski trwała do samego końca turnieju.

Tymon uzyskując wynik 7,5/9 wyprzedził dodatkową punktacją Michała Redzisza (Warszawa). Na najniższym stopniu podium stanął Gracjan Grzesik (Koszalin). Tymon Ochędzan na co dzień jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 17 w Kaliszu, a jego talent szachowy został odkryty w Niepublicznym Przedszkolu Bajka w Kaliszu.

Swój pierwszy poważny turniej w życiu rozegrał również Filip Ochędzan (brat Tymona), który brał udział w Szkolnych Mistrzostwach Polski do lat 7. Był jednym z najmłodszych zawodników turnieju, mimo to udało mu się uzyskać wynik 4/9, co pozwoliło mu zdobyć IV kategorię szachową.