Młodzi szachiści na Mistrzostwach UE

2015-08-30 07:40:00 red. za KTS Kalisz

Dobre lokaty i nowe doświadczenia zdobyli młodzi szachiści z KTS Kalisz podczas rozegranych w Czechach Mistrzostw Unii Europejskiej w szachach. Kaliszanie z powodzeniem rywalizowali z zawodnikami z wielu krajów europejskich.

Zakończyły się Mistrzostwa Unii Europejskiej w szachach miejscowości Kouty nad Desnou (Czechy). Startowało w nich dwóch zawodników z klubu szachowego KTS Kalisz – Tymon Ochędzan (U10) i Szymon Skurniak (U12). Nasi szachiści rywalizowali w bezpośrednich pojedynkach z przeciwnikami z: Polski, Francji, Słowacji, Bułgarii, Litwy, Łotwy, Estonii, Rumunii i Czech.

Tymon rozpoczął turniej rewelacyjnie, trzymając się cały czas “w czubie” i na miejscach medalowych. Grupę U10 wygrał Litwin Tomas Povilaitis, z którym Tymon spotkał się w 6 rundzie. Mimo dużej przewagi kaliszanina partia zakończyła się remisem. Wygląda na to, że właśnie ta partia była najważniejsza dla całego turnieju. W kolejnych rundach Tymon nie mógł złapać odpowiedniego rytmu i zakończył rywalizację na 9 miejscu.

Forma Szymona Skurniaka (U12) była zupełnie inna. Początek turnieju przeciętny, za to bardzo dobry finisz (2,5/3). Pozwoliło to Szymonowi zająć 12 miejsce. Najlepszą w grupie U12 okazała się Nurgyul Salimova z Bułgarii. Szymon był bardzo bliski wygrania z nią w 3 rundzie zawodów. Nasi zawodnicy z KTS Kalisz zdobyli kolejne cenne międzynarodowe doświadczenie.