Blisko 50 zawodniczek i zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Szkoły Podstawowej Nr 10 w Szachach. Zawody zostały rozegrane w ostatni wtorek, 16 maja.

Article 3r4a9221

W kategorii klas I – III bezkonkurencyjny okazał się Marcin Pyrek z klasy 2b, wygrywając wszystkie swoje pojedynki. Drugie miejsce zajął Marcin Czech z klasy 3a, trzecią lokatę wywalczył Michał Matuszkiewicz z klasy 3b. Na czwartym miejscu uplasowała się Antonina Bryja z klasy 2b, a piąte miejsce zajęła jej siostra, Kornelia Bryja, również z klasy 2b.

W kategorii klas IV – VI najlepszą okazała się Julia Piszczorowicz z klasy 6b, drugie miejsce zajął jej brat, Wiktor Piszczorowicz, z tej samej klasy, trzecie miejsce wywalczył Szymon Krajewski z klasy 6a. Czwarty był Olivier Rast z klasy 4b, a piąta Patrycja Kleśta, również z klasy 4b.

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki oraz dyplomy. Najlepszym wręczono puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzców dekorowali: wiceprezydent Miasta Kalisza, Artur Kijewski, dyrektor Zespołu Szkół Nr 7 w Kaliszu, Beata Prus oraz opiekun koła szachowego działającego przy szkole, Ireneusz Kłaczyński.

Organizatorami zawodów byli: Szkoła Podstawowa nr 10 w Kaliszu, szkoła szachowa “SzachMistrz” oraz Urząd Miejski w Kaliszu.

Podwórka pełne uśmiechu! Zobacz jak wygląda „Pod...