Muay thai gościło w hali Arena! [zdjęcia]

2017-03-28 07:05:00 red.

200 zawodników z całego kraju wzięło udział w Mistrzostwach Polski Muaythai IFMA 2017, które odbywały się w ostatni weekend w Hali Kalisz Arena. Patronat nad imprezą objął, prezydent Grzegorz Sapiński.

W dnia 25-26 marca w Kaliskiej hali “ARENA” odbyły się Mistrzostwa Polski w MUAYTHAI 2017 fed.IFMA. W mistrzostwach wzięli udział najmłodsi adepci boksu tajskiego, ale także kadeci, juniorzy i seniorzy. Finałową galę, w niedzielne popołudnie, otworzył Grzegorz Sapiński.

Gośćmi specjalnymi na wczorajszej gali byli przedstawiciele ambasady Królestwa Tajlandii – Radca Minister, pan Paitoon Mahapannaporn oraz Radca, pani Thararut Hanlumyuang.

Tytuły mistrzowskie w swoich kategoriach wywalczyli m.in. Maciej Herbich i Nikola Kaczmarek.

Nasze miasto reprezentowali zawodniczki i zawodnicy “Arkadii”.MP są także ostatnim eliminatorem do Igrzysk Sportów Nieolimpijskich “THE WORLD GAMES 2017”,które odbędą się już w lipcu b.r. we Wrocławiu.

Po walkach eliminacyjnych i ćwierćfinałach wszyscy zawodnicy “Arkadii” awansowali do strefy medalowej:
- złoty medal zdobyła Nikola Kaczmarek, wygrywając pojedynek przed czasem po dwóch liczeniach rywalki.
- złoty medal zdobył Maciej “Niedźwiedź” Herbich efektownie wygrywając walkę na punkty.
- srebrny medal zdobył Adam “Czołg” Borowski przegrywając nieznacznie na punkty z rywalem z Ukrainy, tym samym został najlepszy w Polsce w swojej kategorii.
- brązowy medal zdobył Piotr “Łysy” Kopacki (senior do 71 kg)
- brązowy medal zdobył Marek “Rycina” Milewski (senior do 81 kg) przegrywając z późniejszym Mistrzem Polski.

Arkadyjskich Tygrysów przygotował do walk 1pierwszy trener “Arkadii” Aleksander Kruk, a asystowali mu sekundanci – prezes fed. A1 i klubu Arkadiusz Wełna, Bartłomiej Mutunga i Maciej Kaczmarek.

Patronat nad mistrzostwami objął Grzegorz Sapiński, Prezydent Miasta Kalisza, a organizatorami byli Polski Związek Muaythai, OSRiR, Kaliski Klub Sportów Walki ARKADIA Kalisz i federacja A1.