15 i 16 września, na Skwerze Historycznym Rozmarek przy ulicy Targowej w Kaliszu odbędzie się XI Multi Art Festival. W czasie dwóch dni festiwalowych będzie można wziąć udział w slamie poetyckim, warsztatach, wystawach i performatywnym spacerze.

Article xi maf 2

Jak co roku organizatorzy zaplanowali w programie Multi Art Festival różnorodne wydarzenia, które tym razem łączy wspólna idea: „ruch w miejscu”. – „Ruch w miejscu” to hasło zaczerpnięte z języka muzyki, a dla nas oznacza ono przede wszystkim budowanie twórczego ożywienia tutaj, w Kaliszu, w naszym wspólnym miejscu. Chcemy do tego ruchu zaprosić wszystkich, dla których aktywność i uczestnictwo w kulturze są jednym ze składników dobrego życia w naszym mieście. W tym roku tym szczególnym miejscem w Kaliszu będzie Skwer Historyczny Rozmarek, gdzie odbędą się wszystkie festiwalowe wydarzenia – mówi Ewelina Knajdek-Marcinkowska, jedna z organizatorek XI Multi Art Festival i prezeska Stowarzyszenia Multi.Art. – Zaproponowane przez nas w tym roku wydarzenia mają lokalny pierwiastek. Chcemy przez to pokazać, że Kalisz i kultura tworzona tutaj są dla nas ważne i to je chcemy prezentować mieszkańcom oraz że o kulturze tworzonej i organizowanej w Kaliszu chcemy rozmawiać – dodaje Natalia Czarcińska, jedna z organizatorek i wiceprezeska Stowarzyszenia.

Oficjalne rozpoczęcie XI Multi Art Festival odbędzie się w piątek, 15 września, o godz. 18.00 na Skwerze Historycznym Rozmarek, gdzie w oryginalnej formule zaprezentowana zostanie wystawa fotograficzna Anny Linkowskiej i Sergiusza Różańskiego. Tego wieczora, o godz. 18.30, kaliska publiczność będzie mogła wziąć udział w interaktywnym pokazie konstrukcji zbudowanej przez kaliską młodzież podczas Lata w teatrze, organizowanego w tym roku przez Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, a współorganizowanego przez Stowarzyszenie Multi.Art.

Na zakończenie tego wieczora kaliska publiczność będzie mogła wziąć udział w slamie poetyckim, czyli literackiej rywalizacji lokalnych twórców, po której na scenie zobaczymy gnieźnieński duet Destruenci.

W sobotę w przygotowanym specjalnie na tę edycję festiwalu kontenerze otworzona zostanie wystawa. Rozmarek stanie się punktem odniesienia dla zaproszonych młodych twórców, związanych z Kaliszem: Michała Mąki i Adriana Kempy. Działania te będą miały ulotny, efemeryczny charakter, a ich celem będzie nadanie historycznej przestrzeni Rozmarku nowych znaczeń.

W programie festiwalu znalazły się także warsztaty i zajęcia dla najmłodszych oraz poranna Joga Śmiechu, które odbędą się w sobotę. W tym roku warsztaty Multi Artkowe odbędą się na pograniczu sztuki i architektury. Poprzez kreatywne działania zastanowimy się wraz z młodymi uczestnikami i ich rodzicami, jak wyglądają nasze ulice, place i miasta, czy jest w nich miejsce dla dzieci, czy są przyjazne dla zwierząt i ludzi. Wyobrazimy sobie idealne, te wyśnione miasta i wspólnie wykreujemy ich plany i makiety. Działania te będą punktem wyjścia do rozmów o naszej wspólnej przestrzeni.

W sobotnie popołudnie Anna Tabaka, historyczka sztuki i regionalistka, przeprowadzi performatywny spacer biegiem Babinki. Przewodniczka wraz z uczestnikami będą wspólnie szukać odpowiedzi na pytania: Co by było, gdyby plantami nadal płynęła rzeka? Co by było gdyby można było przywrócić i usłyszeć tamten język ulicy, gdyby nikt nie zburzył ani mostków, ani pięciokopułowej cerkwi, ani bożnicy, ani mykwy? Co by było gdyby przy Babince nadal tętniło rzemieślnicze życie domowych warsztatów, a na pobliskim Rozmarku i Złotej trwało nieustanne handlowanie? Podczas tego niecodziennego zwiedzania każdy będzie mógł napisać swój kawałek historii.

XI edycję Multi.Art Festival zakończy silent disco, które rozpocznie się na Rozmarku o godz. 20.00.

Więcej szczegółowych informacji o programie XI Multi Art Festival dostępnych na stronie: multiartfestival.pl.

XI Multi Art Festival finansowany jest ze środków Miasta Kalisz. Wydarzenie wspierają także: UAM Poznań, Antczak, Elektrodom, Co Tu Co Tam, Pałac Tłokinia, Budka z Piwem, Bufet Teatralny, Krytyka Polityczna, Świat Smaków Catering, Bu’a Caffe, Parada Smaków.

W programie:

15 września 2017
godz. 17.00 Wystawa fotograficzna Anny Linkowskiej i Sergiusza Różańskiego, Skwer Historyczny Rozmarek
godz. 17.00 Sztuka w kontenerze: wystawa Adriana Kempy i Michała Mąki, Skwer Historyczny Rozmarek
godz. 17.30 Kuratorskie oprowadzanie po wystawie Lata w teatrze, Skwer Historyczny Rozmarek
godz. 21.00 Slam poetycki, Skwer Historyczny Rozmarek
godz. 22.00 Koncert zespołu Destruenci, Skwer Historyczny Rozmarek

16 września 2017
godz. 10.30-11.30 UWAGA! Roboty drogowe – MultiArtkowe warsztaty dla dzieci, Skwer Historyczny Rozmarek
godz. 11.00-12.00 Joga śmiechu, Skwer Historyczny Rozmarek
godz. 14.00-15.30 MultiArtkowe warsztaty dla dzieci, Skwer Historyczny Rozmarek
godz. 17.00 Babinka. Spacer performatywny z Anną Tabaką, start przy fontannie na Pl. Kilińskiego
godz. 20.00 Silent disco, Skwer Historyczny Rozmarek

Zobacz także
Thumb article  dsc1084
Zostań wolontariuszem WOŚP!
Thumb 20171121 213136
Czad znów atakuje! Zatrucie na Ułańskiej [zdjęcia]
Thumb przechwytywanie w trybie pe noekranowym 2017 11 21 140227
Kalisz nominowany w plebiscycie "Kocham to Miast...

Komentarze

  • P?s=64&d=identicon&r=pg

    Proszę wreszcie o jasne sprecyzowanie nazwy ulicy Babina. Ileż to już padło interpretacji, skąd dlaczego itd. Nie wspomnę już o notorycznym nazywanie jej Babinną.Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 18920271 1683771841651283 4113255388620708878 n

FGP, czyli Festiwal Gaszenia Pragnienia
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb 1
Msm icon 30
Sklep Firmowy Jutrzenka-Ziołopex
więcej»
Bico australia 20131216 146n120