15 i 16 września, na Skwerze Historycznym Rozmarek przy ulicy Targowej w Kaliszu odbędzie się XI Multi Art Festival. W czasie dwóch dni festiwalowych będzie można wziąć udział w slamie poetyckim, warsztatach, wystawach i performatywnym spacerze.

Article xi maf 2

Jak co roku organizatorzy zaplanowali w programie Multi Art Festival różnorodne wydarzenia, które tym razem łączy wspólna idea: „ruch w miejscu”. – „Ruch w miejscu” to hasło zaczerpnięte z języka muzyki, a dla nas oznacza ono przede wszystkim budowanie twórczego ożywienia tutaj, w Kaliszu, w naszym wspólnym miejscu. Chcemy do tego ruchu zaprosić wszystkich, dla których aktywność i uczestnictwo w kulturze są jednym ze składników dobrego życia w naszym mieście. W tym roku tym szczególnym miejscem w Kaliszu będzie Skwer Historyczny Rozmarek, gdzie odbędą się wszystkie festiwalowe wydarzenia – mówi Ewelina Knajdek-Marcinkowska, jedna z organizatorek XI Multi Art Festival i prezeska Stowarzyszenia Multi.Art. – Zaproponowane przez nas w tym roku wydarzenia mają lokalny pierwiastek. Chcemy przez to pokazać, że Kalisz i kultura tworzona tutaj są dla nas ważne i to je chcemy prezentować mieszkańcom oraz że o kulturze tworzonej i organizowanej w Kaliszu chcemy rozmawiać – dodaje Natalia Czarcińska, jedna z organizatorek i wiceprezeska Stowarzyszenia.

Oficjalne rozpoczęcie XI Multi Art Festival odbędzie się w piątek, 15 września, o godz. 18.00 na Skwerze Historycznym Rozmarek, gdzie w oryginalnej formule zaprezentowana zostanie wystawa fotograficzna Anny Linkowskiej i Sergiusza Różańskiego. Tego wieczora, o godz. 18.30, kaliska publiczność będzie mogła wziąć udział w interaktywnym pokazie konstrukcji zbudowanej przez kaliską młodzież podczas Lata w teatrze, organizowanego w tym roku przez Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, a współorganizowanego przez Stowarzyszenie Multi.Art.

Na zakończenie tego wieczora kaliska publiczność będzie mogła wziąć udział w slamie poetyckim, czyli literackiej rywalizacji lokalnych twórców, po której na scenie zobaczymy gnieźnieński duet Destruenci.

W sobotę w przygotowanym specjalnie na tę edycję festiwalu kontenerze otworzona zostanie wystawa. Rozmarek stanie się punktem odniesienia dla zaproszonych młodych twórców, związanych z Kaliszem: Michała Mąki i Adriana Kempy. Działania te będą miały ulotny, efemeryczny charakter, a ich celem będzie nadanie historycznej przestrzeni Rozmarku nowych znaczeń.

W programie festiwalu znalazły się także warsztaty i zajęcia dla najmłodszych oraz poranna Joga Śmiechu, które odbędą się w sobotę. W tym roku warsztaty Multi Artkowe odbędą się na pograniczu sztuki i architektury. Poprzez kreatywne działania zastanowimy się wraz z młodymi uczestnikami i ich rodzicami, jak wyglądają nasze ulice, place i miasta, czy jest w nich miejsce dla dzieci, czy są przyjazne dla zwierząt i ludzi. Wyobrazimy sobie idealne, te wyśnione miasta i wspólnie wykreujemy ich plany i makiety. Działania te będą punktem wyjścia do rozmów o naszej wspólnej przestrzeni.

W sobotnie popołudnie Anna Tabaka, historyczka sztuki i regionalistka, przeprowadzi performatywny spacer biegiem Babinki. Przewodniczka wraz z uczestnikami będą wspólnie szukać odpowiedzi na pytania: Co by było, gdyby plantami nadal płynęła rzeka? Co by było gdyby można było przywrócić i usłyszeć tamten język ulicy, gdyby nikt nie zburzył ani mostków, ani pięciokopułowej cerkwi, ani bożnicy, ani mykwy? Co by było gdyby przy Babince nadal tętniło rzemieślnicze życie domowych warsztatów, a na pobliskim Rozmarku i Złotej trwało nieustanne handlowanie? Podczas tego niecodziennego zwiedzania każdy będzie mógł napisać swój kawałek historii.

XI edycję Multi.Art Festival zakończy silent disco, które rozpocznie się na Rozmarku o godz. 20.00.

Więcej szczegółowych informacji o programie XI Multi Art Festival dostępnych na stronie: multiartfestival.pl.

XI Multi Art Festival finansowany jest ze środków Miasta Kalisz. Wydarzenie wspierają także: UAM Poznań, Antczak, Elektrodom, Co Tu Co Tam, Pałac Tłokinia, Budka z Piwem, Bufet Teatralny, Krytyka Polityczna, Świat Smaków Catering, Bu’a Caffe, Parada Smaków.

W programie:

15 września 2017
godz. 17.00 Wystawa fotograficzna Anny Linkowskiej i Sergiusza Różańskiego, Skwer Historyczny Rozmarek
godz. 17.00 Sztuka w kontenerze: wystawa Adriana Kempy i Michała Mąki, Skwer Historyczny Rozmarek
godz. 17.30 Kuratorskie oprowadzanie po wystawie Lata w teatrze, Skwer Historyczny Rozmarek
godz. 21.00 Slam poetycki, Skwer Historyczny Rozmarek
godz. 22.00 Koncert zespołu Destruenci, Skwer Historyczny Rozmarek

16 września 2017
godz. 10.30-11.30 UWAGA! Roboty drogowe – MultiArtkowe warsztaty dla dzieci, Skwer Historyczny Rozmarek
godz. 11.00-12.00 Joga śmiechu, Skwer Historyczny Rozmarek
godz. 14.00-15.30 MultiArtkowe warsztaty dla dzieci, Skwer Historyczny Rozmarek
godz. 17.00 Babinka. Spacer performatywny z Anną Tabaką, start przy fontannie na Pl. Kilińskiego
godz. 20.00 Silent disco, Skwer Historyczny Rozmarek

Zobacz także
Thumb dsc 0128
Najlepszy z samorządu
Thumb img 7371
Szkolny rok sportowy podsumowany [zdjęcia]
Thumb czo%c5%82o
Plenerowa lekcja profilaktyczna w Parku Przyjaźni

Komentarze

  • P?s=64&d=identicon&r=pg

    Proszę wreszcie o jasne sprecyzowanie nazwy ulicy Babina. Ileż to już padło interpretacji, skąd dlaczego itd. Nie wspomnę już o notorycznym nazywanie jej Babinną.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb galeria kalisz
Msm icon 30
Galeria Kalisz
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
więcej»
Bico australia 20131216 146n120