W piątkowy wieczór, na kaliskim rynku rozbrzmiały najgłośniejsze musicalowe hity wszechczasów: Czarnoksiężnik z Krainy Oz, Nędznicy i Chicago. Koncert solistki Anastazji Simińskiej odbył się w ramach cyklu “Muzyczny Rynek”.

Article dsc 4502
fot. Kaja

14 lipca kaliszanie usłyszeli przeboje musicalowe od końca XIX wieku aż po dziś. Magiczną atmosferę zapewniła solistka Anastazja Simińska, a na fortepianie zagrał Filip Pinczewski.

Anastazja Simińska to absolwentka specjalności musical, na wydziale wokalno-aktorskim w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Z wyróżnieniem ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu na wydziałach śpiewu, rytmiki oraz fortepianu. Laureatka wielu najważniejszych festiwali w Polsce oraz za granicą.

Doświadczenie sceniczne zdobywała już od pierwszego roku studiów grając w spektaklach: ,,Wonderful Town” (Violet) reż. K.Knurek, ,,Spotkanie z Autorem” (Muza) reż. M.Babicki oraz ,,Evita” i ,,Godspell” przygotowywanych w ramach zajęć w Akademii Muzycznej. Jej dyplomową rolą była Carmen Diaz w musicalu ,,Fame” reż. M. Gałaj. W 2012 roku została zaproszona do wystawienia solowego recitalu ,,Przed Premierą” we Wrocławskim Teatrze Piosenki Impart.
Współpracuje z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku (,,G-Dzie Ci Faceci” reż. A. Orzechowski) i Śródmiejskim Teatrem Muzycznym w Warszawie (,,Kochankowie z ulicy Kamiennej” reż. A.Dietzus, pod patronatem fundacji Okularnicy).

Zobacz także
Thumb portal kaliszpl banery 01 czo o
Wymyśl hasło i wygraj smartfona! Ruszył konkurs ...
Thumb arcydziela beethovena
Arcydzieła Beethovena w wykonaniu Filharmonii Ka...
Thumb ania buzek 2 1024x683
I Kaliskie Spotkania z Podróżą i Turystyką

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb att00250
Msm icon 30
Hotel Kristoff
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
więcej»
Bico australia 20131216 146n120