W piątkowy wieczór, na kaliskim rynku rozbrzmiały najgłośniejsze musicalowe hity wszechczasów: Czarnoksiężnik z Krainy Oz, Nędznicy i Chicago. Koncert solistki Anastazji Simińskiej odbył się w ramach cyklu “Muzyczny Rynek”.

Article dsc 4502
fot. Kaja

14 lipca kaliszanie usłyszeli przeboje musicalowe od końca XIX wieku aż po dziś. Magiczną atmosferę zapewniła solistka Anastazja Simińska, a na fortepianie zagrał Filip Pinczewski.

Anastazja Simińska to absolwentka specjalności musical, na wydziale wokalno-aktorskim w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Z wyróżnieniem ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu na wydziałach śpiewu, rytmiki oraz fortepianu. Laureatka wielu najważniejszych festiwali w Polsce oraz za granicą.

Doświadczenie sceniczne zdobywała już od pierwszego roku studiów grając w spektaklach: ,,Wonderful Town” (Violet) reż. K.Knurek, ,,Spotkanie z Autorem” (Muza) reż. M.Babicki oraz ,,Evita” i ,,Godspell” przygotowywanych w ramach zajęć w Akademii Muzycznej. Jej dyplomową rolą była Carmen Diaz w musicalu ,,Fame” reż. M. Gałaj. W 2012 roku została zaproszona do wystawienia solowego recitalu ,,Przed Premierą” we Wrocławskim Teatrze Piosenki Impart.
Współpracuje z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku (,,G-Dzie Ci Faceci” reż. A. Orzechowski) i Śródmiejskim Teatrem Muzycznym w Warszawie (,,Kochankowie z ulicy Kamiennej” reż. A.Dietzus, pod patronatem fundacji Okularnicy).

Zobacz także
Thumb 13seria azovskal foto1  1
Azoty nie takie straszne. Szczypiorniści powalcz...
Thumb dsc 9861
Halowe zmagania w Opatówku
Thumb img 7179
Podróż do USA z Galerią Amber [zdjęcia]

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 18920271 1683771841651283 4113255388620708878 n

FGP, czyli Festiwal Gaszenia Pragnienia
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia, Internet, Galeria, Wypożyczalnia DVD
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
więcej»
Bico australia 20131216 146n120