Podczas tegorocznych wakacji 100 dzieciaków z południowej Wielkopolski wypoczywała nad morzem w Smołdzińskim Lesie na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Stowarzyszenie KALISZ XXI, które po raz kolejny organizowało kolonie z dofinansowaniem, podsumowało wakacyjny sezon.

Article p8093126
fot. Stowarzyszenie KALISZ XXI

- Organizujemy kolonie letnie, zimowiska i obozy sportowe. Piszemy wnioski do Funduszu Składkowego Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Ministerstwa Sportu i Turystyki, współpracujemy z samorządami oraz prywatnymi sponsorami. Dzięki takiej działalności pozyskujemy środki na dofinansowanie do wyjazdów – podkreśla koordynator kolonii Żaneta Lasiecka – Stodolna.

W tym roku uczestnicy kolonii w Smołdzińskim Lesie zwiedzili SeaPark w Łebie, Ustkę i Słupsk. Jak każdego roku nie zabrakło też pieszych wycieczek na latarnię morską, wydmy i ścieżkami przyrodniczymi Słowińskiego Parku Narodowego.

- Koloniści będąc w SeaParku oglądali m.in. pokaz karmienia i tresury fok, a na wycieczce w Ustce wypłynęliśmy w morze na korsarskim statku. Słupsk to zwiedzanie zabytkowego ratusza i wejście na jego wieżę, ale także spacer na zamek książąt pomorskich i basztę czarownic. Wieczorami bawiliśmy się na kolonijnych dyskotekach lub przy ognisku. Co najważniejsze to dopisała nam słoneczna pogoda, czyli mogliśmy korzystać z pięknej, szerokiej plaży i kąpieli pod czujnym okiem ratowników. Jestem przekonana, że każdy z uczestników naszego wypoczynku znalazł coś ciekawego dla siebie – zapewnia Lasiecka – Stodolna.

Tegoroczne kolonie były dofinansowane przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników, Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej, Energa Operator S.A., Elewarr S.A. oraz Starostwo Powiatowe w Kaliszu.

Zobacz także
Thumb img 6437a
Potrącenie rowerzysty na ul. Górnośląskiej
Thumb dsc 0128
Najlepszy z samorządu
Thumb img 7371
Szkolny rok sportowy podsumowany [zdjęcia]

Komentarze

  • P?s=64&d=identicon&r=pg

    Mąż Żanety Marek Stodolny został nowym dyrektorem OSIR w Kaliszu, a ona sama jest asystentką posła Dziedziczaka w kaliskim biurze PiS.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb galeria kalisz
Msm icon 30
Galeria Kalisz
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
więcej»
Bico australia 20131216 146n120