Najważniejszy mecz w sezonie! Siatkarki powalczą o awans do czwórki

2017-03-09 14:15:00 Bartosz Moch

Już w piątek 10 marca 2017 r. o godzinie 18:30 w Krakowie siatkarki MKS Calisii Kalisz powalczą o awans do półfinałów fazy play-off I ligi kobiet. W pierwszym, rozegranym przed tygodniem w hali Arena, meczu zespół Daniela Przybylskiego niespodziewanie zwyciężył 3:2 i od wielkiego sukcesu dzieli go już tylko jeden krok.

MKS Calisia Kalisz w sezonie zasadniczym zajęła ósmą lokatę i w pierwszej rundzie play-off trafiła na faworyzowanego wicelidera tabeli – Proximę Kraków. O wskazanie, kto z tej pary awansuje do najlepszej czwórki zaplecza ORLEN Ligi nie było trudno. Zwłaszcza, że w dwumeczu sezonu zasadniczego między tymi drużynami kaliszanki zdołały ugrać zaledwie jednego seta. Biorąc powyższe pod uwagę krakowianki przed tygodniem do najstarszego miasta w Polsce przybyły po kolejny pewny triumf, który w zasadzie rozstrzygnąłby losy tej rywalizacji.

Tymczasem, ku zaskoczeniu zgromadzonych w hali Arena na Dobrzecu kibiców i przede wszystkim zawodniczek Proximy, siatkarki z Kalisza rozegrały fenomenalne spotkanie i zasłużenie zwyciężyły 3:2. Mogły wygrać nawet wyżej, gdyż po trzech setach prowadziły już 2:1. Ostatecznie zwycięstwo zostało odniesione po tie-breaku (15:13). W ten sposób kaliszanki postawiły pod ścianą rywalki i wysłały sygnał, że również są zainteresowane awansem do najlepszej czwórki.

W piątek 10 marca przed MKS-em jednak bardzo trudne zadanie – spotkanie rewanżowe w Krakowie, które zadecyduje o losach tej rywalizacji. Wygrana Proximy w stosunku 3:0 lub 3:1 da awans gospodyniom piątkowego starcia. Każde zwycięstwo drużyny trenera Przybylskiego spowoduje, że kaliszanki sprawią olbrzymią niespodziankę i wyeliminują ekipę prowadzoną przez dobrze znanego kibicom Alessandro Chiappiniego. W przypadku wygranej 3:2 Proximy o losach rywalizacji rozstrzygnie „złoty set” rozgrywany tak, jak tie-break, do 15.

Przed sezonem „czwórka” była mało realnym marzeniem kaliskiego klubu. Teraz Hanna Łukasiewicz i spółka są zaledwie o jeden, ale jakże trudny krok, od wielkiego sukcesu. Czy uda się sprawić sensację i wyeliminować silną Proximę? Przekonamy się już wieczorem w piątek 10 marca.

I runda play-off I ligi kobiet, piątek 10 marca 2017 r., godz. 18:30