Jeżeli zastanawiasz się czy warto się uczyć oraz czy warto się przekwalifikować, daj sobie chwilę na przeczytanie tego tekstu. Możesz być zaskoczony tym, ile motywacji drzemie w ludziach.

Article czo o

Bohaterką naszej opowieści jest Dorota Dembicka właścicielka Salonu Urody Beauty Heaven w Kaliszu, absolwentka naszej SZKOŁY COSINUS.

Pani Dorota chciała hodować konie. Skończyła weterynarię, ale na przestrzeni lat okazało się, że nie jest jej pisana praca ze zwierzętami. Walczyła również z niemałą nadwagą. Włożyła sporo wysiłku w swój sukces. Dzisiaj prowadzi swój salon urody, jest szczupłą uśmiechniętą osobą i do tego bardzo profesjonalną w tym, co robi.

Oto co nam powiedziała podczas jednej z wizyt w jej salonie.

Zaczynając od początku, uczciwie przyznam, że jeszcze wiele lat temu nie przypuszczałabym, że będę miała swój Salon Piękności.

Wcześniej fascynowały mnie zwierzęta i zawsze marzyłam o hodowli koni. Skończyłam weterynarię w innym mieście. Mieszkając w internacie, chętnie robiłam koleżankom fryzury i paznokcie. Z czasem okazało się, że po prostu mnie to „kręci”. Jest jeszcze jedna ważna sprawa. Jakiś czas temu należałam do osób z nadwagą, postanowiłam dać sobie szansę na zdrowy wygląd i zaczęłam się interesować pracą z ciałem i jego pielęgnacją. Pomyślałam, że zapiszę się do Szkoły Policealnej COSINUS na kierunek TECHNIKA USŁUG KOSMETYCZNYCH.

Tak trafiłam do Szkoły COSINUS. O wyborze zadecydował system nauki w weekendy, ponieważ pracowałam oraz to, że jest to szkoła jest bezpłatna. Zajęcia wspominam bardzo dobrze, zwłaszcza że 90% tych zajęć, to były zajęcia praktyczne. Szkoła ma własne pracownie, zresztą świetnie wyposażone, a słuchacze nie pokrywają żadnych kosztów. Każda z nas miała swój zestaw narzędzi, przypisany fotel i profesjonalne kosmetyki. Za nic nie trzeba było płacić, a praca i nauka w takich warunkach to była przyjemność. Nauczyciele mający duże doświadczenie w branży beauty, poświęcali nam wiele uwagi i cierpliwie z nami pracowali. Weekendy spędzane w szkole były pracowite i kreatywne.

To się nazywa chodzenie do szkoły z przyjemnością.

Szkoła Policealna COSINUS daje możliwości, ale jak z nich skorzystamy o tym musimy przekonać się sami. Kosmetologia jest bardzo szeroką dziedziną, w szkole na pewno można się dowiedzieć wiele, a zakres tej wiedzy jest dość spory. Ważna jest frekwencja, szkoda opuszczać zajęcia, bo jest to niekorzystna strata czasu.

Na przestrzeni tych dwóch lat, sprecyzowałam sobie cele i teraz je realizuję. Jak już wcześniej wspomniałam interesuje mnie głównie praca z ciałem i pielęgnacja skóry. Czyli modelowanie sylwetki, zabiegi na skórę twarzy i nie tylko, ponieważ dbamy także o dłonie. Rozwinęłam swoje zainteresowania o pracę z urządzeniami stosowanymi w kosmetologii hi-tech i teraz z powodzeniem wykonuję tego rodzaju zabiegi we własnej firmie. Mogę zadecydować co kupuję i na czym pracuję, to niezwykle ważne, bo chcę być profesjonalna. Moje wcześniejsze doświadczenia związane z walką z własnym ciałem, spowodowały, że umiem wczuć się w klienta, bo nie tylko Panie korzystają z moich usług. Rozmawiamy szczerze i dobieramy zabiegi, aby uzyskać najbardziej korzystny efekt, a to działa. Praca z klientem jest procesem. Uważam, że kosmetyczki powinny uczyć ludzi jak być pięknymi. Musi nam zależeć. Jeżeli trzymamy się pewnej systematyczności, to po prostu musi się udać.

Naszej absolwentce Pani Dorocie, życzymy wielu sukcesów. Salon Beauty Heaven mieści się w Kaliszu na ulicy Polnej 28 i jest partnerem w naszym programie rabatowym. Słuchaczki i słuchaczy Cosinusa informujemy, że dzięki karcie rabatowej otrzymają korzystne zniżki na usługi.

Nabór do naszej szkoły ciągle trwa. Nie przegapcie swojej szansy !

Sieć Szkół dla Dorosłych COSINUS
COSINUS.PL
Kalisz ul. Majkowska 11
tel. 62 767 13 51
https://www.facebook.com/kaliszcosinus/?ref=br_rs
Zobacz także
Thumb img 9659
Wspaniały koncert dla uczczenia legendy - Zbigni...
Thumb czo o
Dobra passa trwa. KKS pokonał Centrę.
Thumb article 20171016 071646
Renault na boku i 3 inne auta poturbowane. Co wy...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb calisia   osiedle 90x 300 panorama park

Zamieszkaj na nowym Osiedlu Panorama Park

Article 18920271 1683771841651283 4113255388620708878 n

FGP, czyli Festiwal Gaszenia Pragnienia
Thumb zrzut ekranu 2015 05 27  godz. 14.34.51
Msm icon 30
Szkoła Sportów Wodnych i Zimowych szkolanarciarstwa.pl
Thumb szyld 320x110 krzywe page 001  1
Msm icon 30
Bu’a Caffe Pieczywo i Pyszności
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
więcej»
Bico australia 20131216 146n120