Trasa nr 25 Ostrów Wielkopolski – Kalisz – Konin planowana jest do przebudowy na drogę kategorii głównej ruchu przyspieszonego, by mógł być ruch dwupasmowy w jednym kierunku. Częściowo planowana do przebudowy trasa nr 25 biegnie obecnym korytarzem, ale 2/3 trasy będzie biegło nowo wytyczonym szlakiem, który jest konsultowany.

Article czo o
źródło: powiat.kalisz.pl fot. Wioletta Przybylska

Spotkanie dotyczące omówienia wariantów nowego przebiegu drogi krajowej nr 25 na odcinku Ostrów Wielkopolski – Kalisz – Konin odbyło się 16 maja 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Kaliszu. W konsultacjach wzięli udział samorządowcy i przedstawiciele gmin sąsiadujących z obecną trasą nr 25 na odcinku od Nowych Skalmierzyc przez gminę Gołuchów, Kalisz, gminy Żelazków, Blizanów i Stawiszyn. Nowy przebieg tras prezentowali projektanci i przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Projektanci przedstawił póki co trzy rozwiązania jakimi mogłaby przebiegać trasa, a samorządy konsultują jaki przebieg byłby korzystniejszy. Swoje zdanie na wtorkowym spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Kaliszu wypowiedziały władze miasta Kalisza- wiceprezydent Artur Kijewski, powiatu kaliskiego- starosta Krzysztof Nosal, wicestarosta Jan Adam Kłysz, przedstawiciel gminy Żelazków, Janusz Nowak z gminy Blizanów, Burmistrz Stawiszyna Justyna Urbaniak oraz wiceburmistrz Stawiszyna Grzegorz Kaczmarek, przebieg konsultowany będzie jeszcze przez gminę Gołuchów i powiat pleszewski.

W ramach inwestycji będącej przedmiotem opracowań projektowych przewiduje się między innymi:

- rozbudowę istniejącego odcinka drogi krajowej polegającą na dostosowaniu jej do parametrów drogi krajowej klasy GP o przekroju dwujezdniowym wraz z zapewnieniem obejścia miejscowości (wg potrzeb),
- budowę skrzyżowań jedno lub dwupoziomowych ,
- budowę dodatkowych jezdni zapewniających dojazd do nieruchomości,
- przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z drogą krajową,
- budowę lub przebudowę obiektów inżynierskich w ciągu i nad drogą, systemu odwodnienia pasa drogowego, infrastruktury związanej z drogą,
- budowę urządzeń ochrony środowiska, oświetlenia drogowego, urządzeń bezpieczeństwa ruchu, kanałów technologicznych,
- usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną sieci uzbrojenia terenu,
- budowę miejsc obsługi podróżnych MOP wraz z pełną wymaganą infrastrukturą techniczną (wg potrzeb),
- i inne elementy wymagane przepisami prawa.

Inwestycja jest częścią istniejącej drogi krajowej DK 25 od obwodnicy Konina km 252+800, do węzła Ostrów Wlkp. Wschód km 317+000 na drodze S 11.

Przebieg przedmiotowego odcinka drogi krajowej DK 25 zlokalizowany jest na terenie województwa wielkopolskiego w powiatach:

konińskim – gminy: Rychwał, Stare Miasto,
kaliskim – gminy: Stawiszyn, Żelazków, Blizanów,
pleszewskim – gmina: Gołuchów,
ostrowskim – gminy: Ostrów Wielkopolski, Nowe Skalmierzyce,
Miasto Kalisz.

Trasy projektowanych wariantów drogi krajowej w większej części przebiegają nowym śladem, przecinając po drodze istniejący układ komunikacyjny:

- dróg krajowych nr 12 oraz 25,
- dróg wojewódzkich nr 442 oraz 443,
- linii kolejowej nr 014 relacji Łódź Kaliska – Tuplice,
- dróg powiatowych,
- dróg gminnych.

Zobacz także
Thumb czo o
Nie wyhamował i pojechał na czołówkę. Groźne zda...
Thumb article img 6141a
4 Bal Karnawałowy z Kopernikiem
Thumb 1.5
Dzień Seniora w Opatówku

KomentarzeDrogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 18920271 1683771841651283 4113255388620708878 n

FGP, czyli Festiwal Gaszenia Pragnienia
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb sahara 2 2014
Msm icon 30
Sahara Pizza Grill
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
więcej»
Bico australia 20131216 146n120