Trasa nr 25 Ostrów Wielkopolski – Kalisz – Konin planowana jest do przebudowy na drogę kategorii głównej ruchu przyspieszonego, by mógł być ruch dwupasmowy w jednym kierunku. Częściowo planowana do przebudowy trasa nr 25 biegnie obecnym korytarzem, ale 2/3 trasy będzie biegło nowo wytyczonym szlakiem, który jest konsultowany.

Article czo o
źródło: powiat.kalisz.pl fot. Wioletta Przybylska

Spotkanie dotyczące omówienia wariantów nowego przebiegu drogi krajowej nr 25 na odcinku Ostrów Wielkopolski – Kalisz – Konin odbyło się 16 maja 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Kaliszu. W konsultacjach wzięli udział samorządowcy i przedstawiciele gmin sąsiadujących z obecną trasą nr 25 na odcinku od Nowych Skalmierzyc przez gminę Gołuchów, Kalisz, gminy Żelazków, Blizanów i Stawiszyn. Nowy przebieg tras prezentowali projektanci i przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Projektanci przedstawił póki co trzy rozwiązania jakimi mogłaby przebiegać trasa, a samorządy konsultują jaki przebieg byłby korzystniejszy. Swoje zdanie na wtorkowym spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Kaliszu wypowiedziały władze miasta Kalisza- wiceprezydent Artur Kijewski, powiatu kaliskiego- starosta Krzysztof Nosal, wicestarosta Jan Adam Kłysz, przedstawiciel gminy Żelazków, Janusz Nowak z gminy Blizanów, Burmistrz Stawiszyna Justyna Urbaniak oraz wiceburmistrz Stawiszyna Grzegorz Kaczmarek, przebieg konsultowany będzie jeszcze przez gminę Gołuchów i powiat pleszewski.

W ramach inwestycji będącej przedmiotem opracowań projektowych przewiduje się między innymi:

- rozbudowę istniejącego odcinka drogi krajowej polegającą na dostosowaniu jej do parametrów drogi krajowej klasy GP o przekroju dwujezdniowym wraz z zapewnieniem obejścia miejscowości (wg potrzeb),
- budowę skrzyżowań jedno lub dwupoziomowych ,
- budowę dodatkowych jezdni zapewniających dojazd do nieruchomości,
- przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z drogą krajową,
- budowę lub przebudowę obiektów inżynierskich w ciągu i nad drogą, systemu odwodnienia pasa drogowego, infrastruktury związanej z drogą,
- budowę urządzeń ochrony środowiska, oświetlenia drogowego, urządzeń bezpieczeństwa ruchu, kanałów technologicznych,
- usunięcie kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną sieci uzbrojenia terenu,
- budowę miejsc obsługi podróżnych MOP wraz z pełną wymaganą infrastrukturą techniczną (wg potrzeb),
- i inne elementy wymagane przepisami prawa.

Inwestycja jest częścią istniejącej drogi krajowej DK 25 od obwodnicy Konina km 252+800, do węzła Ostrów Wlkp. Wschód km 317+000 na drodze S 11.

Przebieg przedmiotowego odcinka drogi krajowej DK 25 zlokalizowany jest na terenie województwa wielkopolskiego w powiatach:

konińskim – gminy: Rychwał, Stare Miasto,
kaliskim – gminy: Stawiszyn, Żelazków, Blizanów,
pleszewskim – gmina: Gołuchów,
ostrowskim – gminy: Ostrów Wielkopolski, Nowe Skalmierzyce,
Miasto Kalisz.

Trasy projektowanych wariantów drogi krajowej w większej części przebiegają nowym śladem, przecinając po drodze istniejący układ komunikacyjny:

- dróg krajowych nr 12 oraz 25,
- dróg wojewódzkich nr 442 oraz 443,
- linii kolejowej nr 014 relacji Łódź Kaliska – Tuplice,
- dróg powiatowych,
- dróg gminnych.

Zobacz także
Thumb celtyckie drzwi otwarte 2
W sobotę Osiedle Celtyckie otwiera Drzwi
Thumb czo o
LXXXVI Kaliszobranie
Thumb 1
Lipcowe premiery w kinie Helios

KomentarzeDrogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb calisia   osiedle 90x 300 panorama park

Zamieszkaj na nowym Osiedlu Panorama Park

Article 18920271 1683771841651283 4113255388620708878 n

FGP, czyli Festiwal Gaszenia Pragnienia
Thumb yamaha logo
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna YAMAHA
Thumb att00250
Msm icon 30
Hotel Kristoff
Thumb pory roku 002
Msm icon 30
Dwór Chotów
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb 422176 271829882929891 753863972 n
Msm icon 30
EURO KEBAB
więcej»
Bico australia 20131216 146n120