Kaliskie Linie Autobusowe rozszerzają ofertę sprzedaży. Od dziś tj. 19 maja możemy kupić bilety okresowe przez internet. Nowością i udogodnieniem dla pasażerów jest także możliwość zapisania elektronicznej formy biletu w telefonie komórkowym. Firma Infospread z Łodzi przygotowała specjalną aplikację „zbiletem” na telefon komórkowy, która teraz będzie dostępna również dla pasażerów Kaliskich Linii Autobusowych.

Article 3

- Wychodzimy z czymś co czego oczekiwali nasi pasażerowie, co sugerowano nam, że warto zrobić, otóż wprowadzamy bilety okresowe w KLA, które będą dostępne w telefonach komórkowych – mówi Mariusz Wdowczyk prezes spółki KPT.

- Jest to kolejne rozwiązanie, które jest nowoczesne, które pomaga w dobrym funkcjonowaniu Kaliskich Linii Autobusowych, ale przede jest wygodne – mówił obecny na spotkaniu prezydent Grzegorz Sapiński.

- Każdy kto jest pasażerem KLA i korzysta z biletów okresowych doceni to, ponieważ dotychczas, żeby taki bilet kupić należało odwiedzić jeden z punktów kasowych, wcześniej zaopatrzyć się w plastikową kartę na której ten bilet jest przechowywany. Dzisiaj zwyczajnie tak jak w wielu innych dziedzinach życia, że kupujemy coraz więcej produktów i usług przez internet i bilety na komunikację miejską nie są tutaj żadnym wyjątkiem – mówi Miłosz Olejniczak przedstawiciel firmy Infospread z Łodzi.

Jednorazowe bilety na smartfony, które będą umożliwiały przejazd autobusami KLA dostępne mają być od początku lipca.

Jak to działa?

Imienne bilety okresowe, normalne i ulgowe można nabyć przez internet na stronie www.zbiletem.pl, bez konieczności rejestracji i bez żadnych formalności. Aby kupić bilet wystarczy wejść na stronę internetową, wybrać właściwy bilet i zapłacić przelewem lub kartą. Bilet wybieramy przy pomocy filtrów, określając okres biletu, np. miesięczny, typ biletu, np. ulgowy oraz pozostałe parametry biletu i dane pasażera.

Następnie pobieramy darmową aplikację na swój smartfon z właściwego sklepu i logujemy się do niej wpisując numer telefonu podany podczas zakupu biletu. Bilet jest widoczny w aplikacji natychmiast po zakupie. Darmowa aplikacja dostępna jest na smartfony obsługiwane przez system Android, iPhone oraz Windows Phone i Mobile. Usługa jest dostępna we wszystkich sieciach komórkowych, niezależnie od operatora, zarówno dla umów abonenckich jak i w telefonach na kartę.

Podczas kontroli wystarczy pokazać kontrolerowi bilet na ekranie smartfona. Nie trzeba się też obawiać jeśli rozładuje nam się bateria w telefonie ponieważ kontrolerzy mogą sprawdzić czy mamy ważny bilet również w takim przypadku (na podstawie dokumentu tożsamości z numerem PESEL).

Przejazd z biletem okresowym w smartfonie nie wymaga rejestracji w autobusie. Nie trzeba przykładać go do czytnika po wejściu do autobusu. Należy tylko mieć przy sobie smartfon „zbiletem”, nie potrzebujemy też stałego dostępu do internetu, wystarczy raz pobrać bilet i możemy swobodnie podróżować.

Możemy kupować bilety zarówno dla siebie jak i innych osób, na przykład dla dziecka, które będąc w szkole bez gotówki może pobrać swój bilet. Płatności realizowane są na bezpiecznych stronach operatora płatności PayU.

Wszystkie informacje na temat usługi dostępne są na stronie internetowej www.zbiletem.pl

Zobacz także
Thumb 3
Zawarto porozumienie pomiędzy Województwem Wielk...
Thumb article article article adam balski 2
Balski wygrywa w Częstochowie!
Thumb dsc02776
Motoryzacja po angielsku. Uczniowie „samochodówk...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
więcej»
Bico australia 20131216 146n120