Kaliskie Linie Autobusowe rozszerzają ofertę sprzedaży. Od dziś tj. 19 maja możemy kupić bilety okresowe przez internet. Nowością i udogodnieniem dla pasażerów jest także możliwość zapisania elektronicznej formy biletu w telefonie komórkowym. Firma Infospread z Łodzi przygotowała specjalną aplikację „zbiletem” na telefon komórkowy, która teraz będzie dostępna również dla pasażerów Kaliskich Linii Autobusowych.

Article 3

- Wychodzimy z czymś co czego oczekiwali nasi pasażerowie, co sugerowano nam, że warto zrobić, otóż wprowadzamy bilety okresowe w KLA, które będą dostępne w telefonach komórkowych – mówi Mariusz Wdowczyk prezes spółki KPT.

- Jest to kolejne rozwiązanie, które jest nowoczesne, które pomaga w dobrym funkcjonowaniu Kaliskich Linii Autobusowych, ale przede jest wygodne – mówił obecny na spotkaniu prezydent Grzegorz Sapiński.

- Każdy kto jest pasażerem KLA i korzysta z biletów okresowych doceni to, ponieważ dotychczas, żeby taki bilet kupić należało odwiedzić jeden z punktów kasowych, wcześniej zaopatrzyć się w plastikową kartę na której ten bilet jest przechowywany. Dzisiaj zwyczajnie tak jak w wielu innych dziedzinach życia, że kupujemy coraz więcej produktów i usług przez internet i bilety na komunikację miejską nie są tutaj żadnym wyjątkiem – mówi Miłosz Olejniczak przedstawiciel firmy Infospread z Łodzi.

Jednorazowe bilety na smartfony, które będą umożliwiały przejazd autobusami KLA dostępne mają być od początku lipca.

Jak to działa?

Imienne bilety okresowe, normalne i ulgowe można nabyć przez internet na stronie www.zbiletem.pl, bez konieczności rejestracji i bez żadnych formalności. Aby kupić bilet wystarczy wejść na stronę internetową, wybrać właściwy bilet i zapłacić przelewem lub kartą. Bilet wybieramy przy pomocy filtrów, określając okres biletu, np. miesięczny, typ biletu, np. ulgowy oraz pozostałe parametry biletu i dane pasażera.

Następnie pobieramy darmową aplikację na swój smartfon z właściwego sklepu i logujemy się do niej wpisując numer telefonu podany podczas zakupu biletu. Bilet jest widoczny w aplikacji natychmiast po zakupie. Darmowa aplikacja dostępna jest na smartfony obsługiwane przez system Android, iPhone oraz Windows Phone i Mobile. Usługa jest dostępna we wszystkich sieciach komórkowych, niezależnie od operatora, zarówno dla umów abonenckich jak i w telefonach na kartę.

Podczas kontroli wystarczy pokazać kontrolerowi bilet na ekranie smartfona. Nie trzeba się też obawiać jeśli rozładuje nam się bateria w telefonie ponieważ kontrolerzy mogą sprawdzić czy mamy ważny bilet również w takim przypadku (na podstawie dokumentu tożsamości z numerem PESEL).

Przejazd z biletem okresowym w smartfonie nie wymaga rejestracji w autobusie. Nie trzeba przykładać go do czytnika po wejściu do autobusu. Należy tylko mieć przy sobie smartfon „zbiletem”, nie potrzebujemy też stałego dostępu do internetu, wystarczy raz pobrać bilet i możemy swobodnie podróżować.

Możemy kupować bilety zarówno dla siebie jak i innych osób, na przykład dla dziecka, które będąc w szkole bez gotówki może pobrać swój bilet. Płatności realizowane są na bezpiecznych stronach operatora płatności PayU.

Wszystkie informacje na temat usługi dostępne są na stronie internetowej www.zbiletem.pl

Zobacz także
Thumb dsc08775
„Wymień ciepło” i „Zawieś posiłek”
Thumb article img 6288
Blisko 6 tys. zachorowań na grypę! Szpital wprow...
Thumb 5a741c25743b9
Premiera dla najmłodszych w Cinema 3D! Od piątku...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb logo
Msm icon 30
Helen Doron English. Jak szybko i skutecznie Twoje Dziecko może nauczyć się j...
więcej»
Bico australia 20131216 146n120