To już ostatni mecz pierwszej rundy fazy zasadniczej I ligi piłki siatkowej kobiet. Dla kibiców kaliskiego zespołu to również ostatnia w tym roku szansa zobaczenia go w akcji na własnym parkiecie. Czy podopieczne Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego podtrzymają wspaniałą passę i tytuł lidera pierwszoligowej tabeli ? Zapraszamy 6 grudnia do hali Arena Kalisz.

Article article czo o Wyniki konkursu
fot. MW

Od początku sezonu nie przegrały żadnego ze spotkań. Nie inaczej było w minioną sobotę. W 10. kolejce rundy zasadniczej pierwszoligowych zmagań siatkarki Energa MKS Kalisz pokonały w Arenie drużynę Krosna Karpaty 3:1.

Kolejna wygrana kaliszanek na pewno cieszy, aczkolwiek droga ku niej była momentami dość kręta. Wprawdzie w początkowej fazie meczu scenariusz układał się po ich myśli, ale wypracowana nad rywalkami przewaga sięgała zaledwie trzech punktów. Różnica niewielka, która w momencie chwilowych problemów z przyjęciem zagrywki nie tylko dość szybko stopniała, ale też pozwoliła rywalkom na objęcie prowadzenia (17:14). Przerwa, o którą poprosił trener Mariusz Wiktorowicz pomogła, bo po powrocie na parkiet jego podopieczne wskoczyły na właściwe tory wygrywając pierwszą odsłonę spotkania do 22.

Znacznie lepiej liderki z Kalisza poradziły sobie w drugim secie. Ich mocnym punktem była m.in. zagrywka, zarówno Natalii Sroki, jak i Justyny Raczyńskiej. To również do niej należało ostatnie słowo w tej partii. Pewnym zbiciem z lewego skrzydła przyjmująca Energi MKS przypieczętowała wynik na 25:14. Tak zdecydowane zwycięstwo było dobrą wróżbą przed kolejną odsłoną spotkania. Niestety wbrew przewidywaniom na rychłe, korzystne zakończenie meczu, w trzeciej partii – mimo początkowego, wyraźnego prowadzenia (6:1) – w grę gospodyń ponownie wkradł się przestój. Za błędy w przyjęciu i ataku słono zapłaciły, bo pomimo niezłej końcówki przegrały ten fragment meczu do 21. Na szczęście przyszłość pokazała, że była to tylko chwilowa niemoc. W czwartym secie podopieczne Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego odzyskały właściwy rytm. Mocnym ogniwem kaliskiego teamu była bez wątpienia Hanna Łukasiewicz, która bez skrupułów radziła sobie z blokiem rywalek. Ponownie z bardzo dobrej strony pokazała się też Natalia Sroka, kapitalnym serwisem doprowadzając do wygranej 24:20 i w całym meczu 3:1.

Ostatni mecz kaliskich siatkarek w tym roku z ekipą Uni Opole odbędzie się już w środę, 6 grudnia, godzina 18:00 w hali Arena Kalisz! Zapraszamy na trybuny!

UWAGAWYNIKI KONKURSU

Poprawna odpowiedź na pytanie: Przez ile setów trwały zmagania kaliskich siatkarek w meczu w Szczyrku? brzmi: 5 setów.

5 biletów na mecz Energa MKS Kalisz – Unia Ople – na środę, 6 grudnia, godz. 18 w hali Arena Kalisz zdobywają: Arkadiusz Kapłonek, Agnieszka Michalska, Kamil Michalski, Włodzimierz Dobrowolski i Tadeusz Mańka.

O sposobie odbioru nagrody poinformowaliśmy mailowo. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Zobacz także
Thumb 20180318siatkarki2oooaqamgphgxr7ylzji
Finał jest blisko. Siatkarki wygrały w Wieliczce
Thumb img 2376c m
Uroczystości Odpustowe ku czci Świętego Józefa [...
Thumb article 20180221 201941
Zwęglone ciało na wersalce. Przyczyną pożaru zap...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb zrzut ekranu 2018 03 16 o 13.58.43
Msm icon 30
Marco Pizzeria - pizza z dowozem
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
więcej»
Bico australia 20131216 146n120