Ostatni sprawdzian zaliczony. MKS gotowy na ligę!

2017-01-26 18:00:00 Karina Zachara

Ostatni przed wznowieniem rozgrywek ligowych sparing zaliczyli szczypiorniści MKS-u Kalisz. We wtorek, w hali Arena bez problemu pokonali MKS Wieluń 33:26.

W podzielonym na trzy 25-minutowe odsłony spotkaniu kaliski zespół ani na moment nie stracił kontroli nad przebiegiem boiskowych wydarzeń. Najbardziej wyrównaną była druga tercja, w pozostałych zdecydowanie przeważali gospodarze i ostatecznie wygrali całe spotkanie 33:26. Na tydzień przed ligową rundą rewanżową to dobry znak zwłaszcza, że ekipa z Wielunia, wtorkowy sparingowy partner MKS-u to solidny przeciwnik, ósma drużyna grupy A pierwszej ligi, w której szeregach nie brakuje doświadczonych i doskonale znanych w Kaliszu zawodników, jak choćby Tomasz Wawrzyniak, Paweł i Krzysztof Dutkiewiczowie, czy strzegący bramki Grzegorz Cieślak. Zatem nawet jeśli mecz był tylko towarzyski, na taryfę ulgową podopieczni Bartłomieja Jaszki nie mieli co liczyć. Ważne, że ten ostatni w okresie przygotowawczym sprawdzian kaliski zespół zdał z pozytywnym wynikiem.

Przygotowania do rundy rewanżowej nasi szczypiorniści rozpoczęli tuż po świąteczno-noworocznej przerwie. Grający trener Bartłomiej Jaszka, poza intensywnymi treningami, zaplanował dla swoich podopiecznych sześć sparingów. W pierwszym, rozegranym 7 stycznia w Arenie, kaliszanie gładko pokonali drugoligowy Start Konin 37:19.

Znacznie trudniejszy, aczkolwiek zakończony bardzo pomyślnie egzamin, przeszli w turnieju towarzyskim w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie zagrali z naprawdę solidnymi rywalami. Oprócz wygranego spotkania z gospodarzami turnieju, pierwszoligową Stalą Gorzów, zaliczyli też pojedynki z drużynami PGNiG Superligi – Wybrzeżem Gdańsk i Chrobrym Głogów. Pierwszy wygrali, w drugim zaliczyli porażkę, co nie zmienia faktu, że ostatecznie zajęli w turnieju 2. miejsce, a Kamil Mosiołek wrócił do Kalisza ze statuetką MVP.

Po powrocie z Gorzowa kaliszanie udali się do Leszna na spotkanie z miejscowym Realem Astromal. Mecz dwóch, choć występujących w różnych grupach rozgrywkowych, pierwszoligowców zakończył się wygraną rywali 29:26. Serię gier kontrolnych okresu przygotowawczego nasi szczypiorniści zamknęli wtorkowym, udanym sparingiem z MKS-em Wieluń. Rozgrywki ligowe wznowią już 1 lutego wyjazdowym spotkaniem z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.

Tekst i zdjęcia: Karina Zachara