W kaliskim Teatrze odbył się wczoraj koncert koreańskiego zespołu muzyki tradycyjnej, który przyjechał do naszego miasta w ramach Forum Wielkopolska -Chungcheongnam-do. Regiony obchodzą właśnie 15 lecie współpracy.

Oficjalne powitanie wygłosił inicjator wczorajszego wydarzenia, wicemarszałek Krzysztof Grabowski. Głos zabrał też wicegubernator ds. Politycznych Seung-woog Heo, który podkreślał doskonałe stosunki między regionami. Korea jest krajem ludzi uczciwych, otwartych na kulturę innego człowieka, krajem mentalnie pasującym do Wielkopolan, a nasze partnerstwo trwające od 15 lat jest wzorowe i to oznacza, że jesteśmy przyjaciółmi – mówił gubernator.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać występy 27 osobowego zespołu z Korei.

Niezwykła, brzmiąca dość egzotycznie muzyka i śpiew przeniosły słuchaczy żywcem do tego odległego kraju. Orkiestra wykonała szereg utworów: od tradycyjnych – granych na dworach królewskich, przypominających operę pieśni, przez muzykę graną na tradycyjnych koreańskich instrumentach nawiązujących do długowieczności, po rytmicznie wykonane tańce z towarzyszeniem bębnów.

Kaliska publiczność żywiołowo zareagowała na kilka typowo polskich utworów, które Koreańczycy zagrali pragnąc pokazać, że mimo różnic kulturowych i odległości geograficznej, muzyka potrafi łączyć.

Publiczność, zachęcona przez dyrygenta zaczęła śpiewać znane piosenki, jak “Przybyli Ułani”.

Na koniec półtoragodzinnego występu Koreańczycy porwali wszystkich rytmicznym tańcem, na który publiczność zareagowała oklaskami na stojąco.

Koncert był znakomitą okazją do poznania muzyki i tańca tego odległego kraju.

Zobacz także
Thumb article article 20151001 122247
W-akacje na Rozmarku. Historyczny skwer będzie m...
Thumb 003
Podsumowanie konkursu "Ad fontes!" w Villi Calisia
Thumb zrzut ekranu 2018 06 13 o 10.33.16
Zaćma daje się leczyć


Uwaga: Komentarze moderowane. Twój wpis pojawi się po akceptacji moderatora.Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
więcej»
Bico australia 20131216 146n120