Pavel Vereckyi zwyciężył tegoroczną Wiosnę Cekowską [zdjęcia]

2018-04-23 14:00:00 Starostwo Powiatowe

257 biegaczy stanęło na starcie XXVIII Biegów Ulicznych “Wiosna Cekowska” rozgrywanych w ramach Grand Prix Ziemi Kaliskiej. Bieg główny zwyciężył Pavel Vereckyi, który na pokonanie 5-kilometrowej trasy potrzebował dokładnie 15 minut. Głównym organizatorem imprezy była Gmina Ceków-Kolonia, a współorganizatorami Powiat Kaliski oraz Polskie Stowarzyszenie Biegów.

Mocno doskwierające słońce nie wystraszyło 257 biegaczy, którzy kwadrans po godzinie 12.00 z dużym animuszem wyruszyli na 5 kilometrową trasę wytoczoną w miejscowości Ceków-Kolonia. Mocne tempo od początkowych fragmentów nadawała czwórka biegaczy: Pavel Vereckyi, Robert Głowala, Patryk Stypałkowski oraz Ilya Slavenski. I to właśnie między tą czwórką sportowców rozegrały się losy walki o zwycięstwo w “Wiośnie Cekowskiej”. Ostatecznie, najlepiej na krótkiej, ale bardzo wymagającej trasie poradził sobie Ukrainiec Pavel Vereckyi, który 5-kilometrowy dystans pokonał w 15 minut i mógł później wysoko unieść ręce w geście zwycięstwa. Różnice między zawodnikami ze ścisłej czołówki nie były jednak wielkie. Szczególnie pasjonującą walkę stoczyli Robert Głowala i Patryk Stypałkowski. O zajęciu drugiego miejsca w zawodach przez reprezentującego Wilgę Garwolin Roberta Głowalę zadecydowała sekunda. Wśród kobiet najwyższą dyspozycję sportową wykazywała Valentyna Kiliarska, która z czasem 17:34 okazała się najszybszą biegaczką “Wiosny Cekowskiej”. Podczas imprezy prowadzono również klasyfikację “piątka seniora”. Najszybszym seniorem sobotniego południa był Jan Sroka (20:06). Wśród seniorek na mecie najszybciej zameldowała się Czesława Kubczyk z Kalisza (32:00).

W sobotnich zmaganiach wzięła udział również Drużyna Powiatu Kaliskiego, która w swoich szeregach skupiała 18 zawodników. Na finiszu okazało się, że reprezentanci powiatowej ekipy mieli dużo powodów do radości. Wszyscy ukończyli bieg, a na dodatek dwójka zawodników uzyskała znakomite czasy. Justyna Matczak zajęła świetne drugie miejsce w kategorii kobiet 30-39 z czasem 22:45, natomiast Piotr Korzekwa (M40-49) pobił swój rekord życiowy i z czasem 18:37 zajął 3. miejsce w swojej kategorii wiekowej i 14. pozycję w klasyfikacji generalnej. Powiat Kaliski reprezentowali: Piotr Korzekwa, Michał Marszałkowski, Wioletta Przybylska, Ewelina Krystek, Ewelina Pipia, Jacek Jankowski, Ireneusz Marciniak, Marta Wolarz, Monika Witczak, Magdalena Galik, Tomasz Bronczak, Paweł Przybylski, Justyna Matczak, Dariusz Pysno, Piotr Wolarz, Marcin Chorąziak, Anna Pietrucha, Andrzej Wachowski.

Wyniki – klasyfikacja generalna: TUTAJ