Pech Baloguna. KKS przegrywa w Szczecinie

2016-09-20 14:05:00 Karina Zachara

Kolejne ligowe punkty stracili na wyjeździe piłkarze KKS-u Kalisz. W niedzielę, w Szczecinie ulegli rezerwom miejscowej Pogoni 0:1. O wygranej gospodarzy zdecydowało niestety samobójcze trafienie Joshuy Baloguna.

Smak porażki jest bez wątpienia bardzo gorzki, bo analizując przebieg całego spotkania kaliszanie na pewno nie zagrali w tym meczu gorzej od rywali. Szkoda jednak, że stworzonych przez siebie sytuacji nie zdołali zamienić na bramki, dzięki którym końcowy rezultat mógł być zupełnie inny. Przegrana boli tym bardziej, że jest wynikiem samobójczego gola, jaki padł w doliczonym czasie pierwszej połowy. To właśnie wtedy, piłkę zagraną z rzutu rożnego przez Huberta Matynię, próbował wybić głową Joshua Balogun, niestety uczynił to na tyle nieszczęśliwie, że futbolówka trafiła do bramki KKS-u. Samobójcze trafienie Josha okazało się jedynym w tym meczu. Zarówno Portowcy, jak i podopieczni Piotra Morawskiego, usilnie próbujący odwrócić niekorzystny dla siebie rezultat, nie zdołali skutecznie sfinalizować wypracowanych okazji.

Jeszcze w pierwszej połowie, sytuacji „sam na sam” z bramkarzem nie wykorzystał Rafał Jankowski, pomylił się też Damian Czech, „główkując” obok słupka. Zmarnowanych szans nie brakowało też po stronie gospodarzy. A mieli je zarówno Dawid Kort, którego uderzenie wyłapał Jędrzej Dorynek, jak również strzelający z 7. metra, aczkolwiek mało precyzyjnie, Sebastian Kowalczyk, Hubert Matynia, który z 35 metrów trafił w poprzeczkę i wreszcie Gracjan Jaroch, który w 90. minucie przegrał pojedynek oko w oko z Dorynkiem.

Po niedzielnej przegranej znów zaliczył nieznaczny spadek w tabeli grupy 2 trzeciej ligi i po siedmiu kolejkach zajmuje obecnie 11. miejsce. Ów ranking będzie mógł poprawić już w najbliższą niedzielę, 25 września, meczem z rezerwami Lecha Poznań.

Pogoń II Szczecin – KKS Kalisz 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Joshua Balogun 45+1. min (sam).

Żółte kartki: Marcin Listkowski (27.), Sebastian Kowalczyk (58.), Hubert Matynia (64.),Dawid Zieliński (87.), Patryk Adamczuk (88) – Pogoń oraz Dominik Domagalski (80.) – KKS.
Sędziowali: Maciej Martyniuk (Gruszczyn) oraz Tomasz Nowicki (Szamotuły) i Aleksander Guzik (Poznań).

Pogoń II Szczecin: Jakub Słowik – Marcel Stefaniak, Patryk Adamczuk ©, Michał Stańczyk, Cornel Râpă (46. Jędrzej Kujawa) – Sebastian Kowalczyk, Robert Obst, Takafumi Akahoshi (46. Dawid Zieliński), Dawid Kort (65. Gracjan Jaroch), Hubert Matynia – Marcin Listkowski (78. Krystian Peda).

KKS Kalisz: Jędrzej Dorynek – Dominik Domagalski (80. Przemysław Balcerzak), Damian Czech, Mateusz Gawlik, Łukasz Grabowski – Błażej Ciesielski (76. Marcin Tomaszewski), Ivelin Kostov, Marcin Lis, Joshua Balogun, Konrad Chojnacki (71. Stayko Stoychev) – Rafał Jankowski.