Pierwsze punkty na wyjeździe. MKS wygrywa w Białej Podlaskiej.

2016-10-17 06:55:00 Karina Zachara

Kolejne, ale pierwsze zdobyte na wyjeździe ligowe punkty, zapisali na swoim koncie szczypiorniści pirwszoligowego MKS-u Kalisz. W sobotę pokonali AZS AWF Biała Podlaska 26:25.

Gdyby druga połowa tego spotkania wyglądała w wykonaniu kaliszan tak jak pierwsza nie byłoby tak nerwowej końcówki. Ale nasi piłkarze ręczni nie byliby sobą, gdyby nie zafundowali horroru na finiszu meczu. Tak też było w minioną sobotę. Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod dyktando MKS-u, który przeważał właściwie w każdym elemencie gry i co znalazło odzwierciedlenie na tablicy wyników. Po blisko dwudziestu minutach przewaga kaliszan wynosiła sześć bramek (14:8), a mogła być jeszcze wyższa, gdyby nie doskonale spisujący się w bramce gospodarzy Łukasz Adamiuk.

Sytuacja zmieniła się diametralnie w drugiej odsłonie spotkania. Gracze AZS-u nie zrażeni, a może zwyczajnie podrażnieni niekorzystnym wynikiem, ze zdwojoną siłą ruszyli do odrabiania strat. Efekt był natychmiastowy. Wypracowana przez przyjezdnych przewaga zaczęła topnieć w oczach. Po upływie sześciu minut drugiej połowy prowadzili już tylko trzema bramkami (18:15), a po kwadransie zaledwie dwiema (21:19). To był sygnał ostrzegawczy, który na szczęście nasi szczypiorniści w porę odczytali i na więcej rywalom nie pozwolili. Utrzymując do końca meczu 2-3 bramkową przewagę, ostatecznie wygrali całe spotkanie 26:25.

Po sześciu kolejkach MKS, mając na koncie trzy zwycięstwa i 6 punktów, plasuje się w tabeli grupy B pierwszej ligi na 10. miejscu, ale tyle samo oczek zgromadziły też zespoły zajmujące lokaty 9-5, a obecny lider tabeli – SRS Czuwaj Przemyśl – ma ich tylko o cztery więcej. Kolejny mecz u siebie kaliszanie rozegrają w najbliższą sobotę. W hali Arena podejmą, aktualnie trzeci w tabeli, LKPR Moto-Jelcz Oława.

AZS AWF Biała Podlaska – MKS Kalisz 25:26 (10:16)

Kary: AZS – 10. min, MKS – 12. min.

Rzuty karne: AZS 5/6, MKS 1/2.

AZS AWF: Adamiuk, Chmurski, Kozłowski – Pezda 9, Ziółkowski 6, Kruczkow 5, Jaszczuk 2, Chełmiński 1, Małecki 1, Skuciński 1, Banaś, Kandora, Rusin, Warmijak.

MKS: Adamczyk, Jarosz, Marciniak – Galewski 6, Jaszka 5, Adamski 3, Bożek 3, Drej 2, Książek 2, Czerwiński 1, Kobusiński 1, Misiejuk 1, Bałwas, Mosiołek, Sieg.