Już w najbliższy piątek, 15 września, o 21.00 na kaliskim Rozmarku odbędzie się konkurs poetycki, jakich w naszym regionie mało – Slam Poetycki. Formuła slamu poetyckiego polega na stworzeniu przestrzeni do dzielenia się swoją poezją dla absolutnie wszystkich – uczniów, nauczycielek, budowlańców, warzywniarek, polityków, kierowców i księgowych.

Article article 20151001 122247
fot. calisia.pl

Ideą wydarzenia jest szukanie dobrej poezji wśród wszystkich, także tych, których w powszechnym i krzywdzącym mniemaniu się o niezłą twórczość nie podejrzewa.

NAGRODĄ GŁÓWNĄ JEST 500 ZŁ. Przewidziane są również dodatkowe nagrody i wyróżnienia książkowe, ufundowane przez wydawnictwo Krytyki Politycznej oraz Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM.

Co musisz zrobić, żeby to 500 zł wygrać? Podzielmy to na trzy etapy:

1. Wysyłasz zgłoszenie do koodynatora slamu – Piotra Fronia – na adres piotr_fron@interia.pl. W zgłoszeniu podajesz imię, nazwisko, rok urodzenia, telefon kontaktowy i – jeśli posiadasz, lub zawsze o tym marzyłaś/marzyłeś – jakiś pseudonim artystyczny. Następnie zbierasz trzy swoje wiersze, które przeczytasz lub po prostu powiesz przed zgromadzoną publicznością.

2. Przychodzisz w piątek przed 21.00 na miejsce slamu (Skwer Historyczny Rozmarek). Po każdym Twoim wierszu, publiczność (która jest JEDYNYM jurorem) zdecyduje, czy to, co pokazałeś, jej się spodobało. Decyduje cała publiczność, więc także Twoi znajomi, których gromadkę zaprosiłeś/zaprosiłaś, którzy szaleńczo Cię wspierają. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, przechodzisz do następnej rundy ze swoim kolejnym wierszem. I tak aż do trzeciej kolejki, po której zebrani wyłonią ostatecznego zwycięzcę.

3. Twoja twórczość jest tak zniewalająca, że oprócz nagrody pieniężnej zgarniasz również poklask i uwielbienie, a Twoja postać obrasta legendą objawienia poetyckiego.

Podsumowując:

KIEDY SLAM: 15.09.2017
O KTÓREJ SLAM: 21.00
GDZIE SLAM: Kalisz (Skwer Historyczny Rozmarek) – XI MULTI ART FESTIVAL
ZA ILE UDZIAŁ W SLAMIE: DARMO
JAK SIĘ ZGŁOSIĆ NA SLAM: Zgłoszenie przez wiadomość mejlową do koodynatora slamu – Piotra Fronia – na adres piotr_fron@interia.pl.

Podczas slamu zagrają i slam poprowadzą DESTRUENCI.

Slam jest organizowany przez Stowarzyszenie Multi.Art w ramach XI MultiArt Festival Kalisz.

Zobacz także
Thumb plakat3
Ulica Kościelna będzie świętowała
Thumb plakat page 001 czo o
20 lat minęło… Chór "Kopernik" świętuje.
Thumb dsc0047800x530
Wolność bez nałogów - weź udział w konkursie pla...

KomentarzeDrogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb calisia   osiedle 90x 300 panorama park

Zamieszkaj na nowym Osiedlu Panorama Park

Article 18920271 1683771841651283 4113255388620708878 n

FGP, czyli Festiwal Gaszenia Pragnienia
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb marysienka
Msm icon 30
Marysieńka
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
więcej»
Bico australia 20131216 146n120