Pływacy KKS-u w kolejnej odsłonie mistrzostw Polski

2017-03-14 16:00:00 Karina Zachara

Kolejna grupa zawodników sekcji pływackiej KKS-u wystartowała w zimowych, rocznikowych mistrzostwach Polski. W miniony weekend w Gliwicach rywalizowali 16-latkowie, a w Gorzowie Wielkopolskim zawodnicy 17- i 18-letni.

W Gliwicach doskonale spisała się Wiktoria Michalak, która zajęła czwarte miejsce na 50 i 100 m stylem klasycznym oraz piąte na 200 m w tym samym stylu. Michał Sip był czwarty na 100 m „grzbietem”, a na o połowę krótszym dystansie zajął 14. lokatę. Szymon Świderski na 100 m stylem grzbietowym był dwunasty, a na 200m siedemnasty.

W zawodach wystartowały też nasze sztafety. Na 200 m stylem dowolnym 10. miejsce z czasem 8:04.54 zajęli: Szymon Świderski, Michał Sip, Olaf Staniszewski i Szymon Szczerek. Ta sama czwórka zajęła też 12. pozycję na dystansie 4×100 m stylem dowolnym (3:41.86).

W Gorzowie najlepiej spisał się Michał Mikołajczyk. Podopieczny Dominika Grudzińskiego był czwarty na 100m stylem dowolnym i piąty na 50m, poprawiając w eliminacjach rekord życiowy. Marco Cecere zajął 14. miejsce na 200m i 15. na 50m stylem grzbietowym.

- Michał Mikołajczyk spisał się znakomicie. Zrobił wynik seniorski, co jest dowodem na to jak dużą pracę wykonał od września. Rewelacyjnie popłynęli też Michał Sip i Wiktoria Michalak, która znajdowała się w krajowej czołówce. Mimo tak wielu czwartych miejsc jestem bardzo zadowolony z wyników. To były kolejne udane starty pokazujące, że udało się znaleźć następców Bartka Piszczorowicza – mówi trener Dominik Grudziński.

Tekst: Karina Zachara, fot. sekcja pływacka KKS-u